Ucieczka Daltonów. Lucky Luke, tom 15

Tom 15 cyklu Lucky Luke

Daltonowie utknęli w więzieniu, w którym mają spędzić trzysta sześćdziesiąt siedem lat! Sprawują się bardzo dobrze i nawet nie planują ucieczki do czasu, gdy dowiadują się, że w pobliskim mieście zatrzymał się ich odwieczny wróg - Lucky Luke. To ich mobilizuje na tyle, że pokonują mury ośrodka o zaostrzonym rygorze z kulą u nogi. Daltonowie marzą o zemście na człowieku, który wsadził ich za kratki. Przyświeca im jeden cel - narazić dobre imię Samotnego Kowboja i go ośmieszyć. Jaki będzie wynik starcia czterech kryminalistów oraz stróża prawa i jego wiernego konia? Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923-2001), który później tworzył ją wraz ze sławnym pisarzem René Goscinnym (1926-1977). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były przygotowywane przez uznanych francuskich autorów.

Informacje dodatkowe o Ucieczka Daltonów. Lucky Luke, tom 15:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-08-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

DALTONOWIE… RAZ JESZCZE

Od czasu wydania poprzednich części „Lucky Luke’a” minęły dwa miesiące i znów w nasze ręce trafiają dwa kolejne tomy serii. Podobnie, jak to było w ostatnich miesiącach, także i tym razem jeden z nich to klasyk napisany przez René Goscinnego, drugi zaś to rzecz nowa. Oba jednak są mocno zbliżone tematycznie, bo traktują o Daltonach, największych wrogach naszego dzielnego szeryfa. I oba są bardzo udane, choć „Ucieczka Daltonów” Goscinnego i Morrisa, jak na klasyk przystało, robi największe wrażenie.

Daltonowie powracają. Znowu. Na razie jednak tkwią w więziennych murach, gdzie odsiadują wyrok ponad trzystu lat pozbawiania wolności. Wydaje się, że pogodzili się ze swoim losem, nie próbują uciekać i sprawują się nad wyraz dobrze. Czyżby zaszła w nich wielka zmiana? Wszystko weryfikuje wieść, że Lucky Luke zatrzymał się właśnie w pobliskim mieście. Czego, jak czego, ale takiej okazji przegapić nie mogą! Dlatego też uciekają z więzienia o zaostrzonym rygorze i, jak na nich przystało, planują zemstę. Tym razem chcą jednak ośmieszyć Luke’a, zniszczyć go w oczach ludzi, a potem… No cóż, chyba się domyślacie. Czy ich plan, po tylu porażkach, ma w ogóle szansę realizacji? I jak z tym wyzwaniem poradzi sobie nasz dzielny szeryf, strzelający szybciej, niż jego cień, a także jego wierny koń?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/08/lucky-luke-15-ucieczka-daltonow-morris.html

Biologia. Fizjologia organizmów, genetyka, ewolucjonizm, ekologia
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Biologia. Fizjologia organizmów, genetyka, ewolucjonizm, ekologia

Książka zawiera szczegółowo opracowany materiał z zakresu fizjologii organizmów, genetyki, ewolucjonizmu oraz ekologii i ochrony środowiska. Bogaty materiał...

Maroko
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Maroko

Arabscy geografowie nazywali góry Afryki Północnej "Dżizirat el Maghreb" - wyspą zachodu. Otoczone wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego...