Uzdrów mnie, Boże, lekarstwem pokuty. Zamyślenia rekolekcyjne

Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-972-0
Dodał/a książkę: czytam

Zamyślenia rekolekcyjne.

Słowo pokuta jest słowem wieloznacznym. Może oznaczać zarówno wymiar „kary” (penitencjarny), wymiar ekspiacji (naprawienia szkody), wymiar psychologicznego „obciążenia” czy „kary wychowawczej”, jak też kategorię „szansy” oraz „Bożego daru” dla człowieka słabego i grzesznego. Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty-pojednania, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą.

Biblia, a za nią cała wielowiekowa praktyka pokutna Kościoła zaświadczają, że pokuta jest możliwa. Rozumiemy przez to zarówno pokutę w sensie szerokiej ascezy osobistej i społecznej, jak i cały proces nawracania się człowieka (chrześcijanina) wraz z systematycznym uczestnictwem w przeżywaniu sakramentu pojednania.

Odbiorcy:

- wszyscy, którzy uważają, że dzisiejszemu człowiekowi potrzeba najbardziej zdrowego myślenia i pogłębionej refleksji, zastanowienia się i rozmyślania nad sobą, nad wartością i celem swego życia

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:

- ukazuje piękno sakramentu pojednania jako szansy na uporządkowanie swojego życia i doświadczenie Miłości Miłosiernej
- podpowiada, dlaczego w dzisiejszym, pełnym zamętu świecie warto zaufać Bogu i kroczyć drogą prawdy, nie zrażając się własnymi ułomnościami
- dla duszpasterzy, katechetów i osób prowadzących wszelkie grupy stanowi doskonałą pomoc w przygotowaniu homilii, rozważań rekolekcyjnych czy głębokich spotkań formacyjnych i modlitewnycha

Kup książkę Uzdrów mnie, Boże, lekarstwem pokuty. Zamyślenia rekolekcyjne

Opinie o książce - Uzdrów mnie, Boże, lekarstwem pokuty. Zamyślenia rekolekcyjne

Egzorty pogrzebowe. Część druga
ks. Alojzy Dróżdż0
Okładka ksiązki - Egzorty pogrzebowe. Część druga

Autor, nawiązując do dawnego zwyczaju egzorty pogrzebowej, pragnie przybliżyć czytelnikowi wagę problemów związanych z bolesnym dniem pogrzebu. Łacińskie...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa