Okładka książki - Vogue. Za kulisami świata mody

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-02-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: elibri

Brzydka prawda o modzie. A może zemsta na imperium Ruperta Murdocha?

Sławni projektanci, gwiazdy i celebryci. Ekskluzywne sesje zdjęciowe, wystawne bankiety, egzotyczne podróże i wielkie pieniądze. Piękno i elegancja. Brzmi jak bajka, ale za glamourową fasadą kryje się brzydka prawda o bezwzględnym i brutalnym biznesie, którego ofiarami często stają się modelki głodzące się, by osiągnąć ,,rozmiar zero" oraz pracownicy modowych magazynów spełniający dziwne zachcianki fotografów, kreatorów i gwiazd.

Kirstie Clements była redaktor naczelną australijskiej edycji ,,Vogue'a" przez trzynaście lat. Zaczynała w wieku 17 lat jako recepcjonistka. Współpracowała blisko z Karlem Lagerfeldem, Kylie Minogue, Cate Blanchett, duńską księżniczką Marią i wieloma innymi osobistościami, czołowymi modelkami i wybitnymi fotografami. U szczytu kariery, w maju 2012, została nagle i  bezceremonialnie zwolniona z posady.

Kup książkę Vogue. Za kulisami świata mody

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biografie,
Słyszymy: „Vogue”, myślimy: „elegancja, klasa, moda z najwyższej półki”. Praca w redakcji tego legendarnego, ukazującego się w Stanach Zjednoczonych od 1892 roku magazynu dla wielu dziennikarzy zajmujących się tematyką modową i lifestylem jest spełnieniem marzeń. O długiej „drodze do gwiazd”, o budowaniu własnej kariery i wizerunku magazynu, o modelkach, fotografach, wizażystach i projektantach, o ciekawych spotkaniach, fantastycznych wywiadach, zjawiskowych pokazach mody i wytwornych przyjęciach, o życiu „z okładki”, opisanym jednak od podszewki opowiada w autobiograficznej książce Vogue. Za kulisami świata mody Kristie Clements, była redaktor naczelna "Vogue. Australia".Amerykański – czy raczej należałoby rzec – "australijski sen" Kristie Clements zaczął się w 1987 roku. Młodziutka dziewczyna postawiła wówczas swoje pierwsze kroki w jednej z najbardziej prestiżowych redakcji. "Vogue" otwarł przed Kristie swoje wrota, proponując jej zaszczytne stanowisko… recepcjonistki. Jednak dzięki swojemu zaangażowaniu, otwartości, chęci niesienia pomocy współpracownikom działu mody i urody w niedługim czasie z recepcjonistki Kristie awansowała na asystentkę. Świat mody – niedostępny zwykłym śmiertelnikom – urzekł Kristie. Kobieta zapragnęła związać się z nim na zawsze. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie i coraz wyższe szczeble kariery ...

Opinie o książce - Vogue. Za kulisami świata mody

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015, Biografie, Mam,
Początek zaskakuje.. Niczym "Diabeł ubiera się u Prady" autorka odkrywa przed nami świat brutalnych zasad, pochlebstw, wyrzeczeń i przedmiotowego traktowania.. by z każdą kolejną stroną ukazywać swoją dyplomację w wyrażaniu negatywnych opinii i wychwalaniu przepychu imprez zarezerwowanych tylko dla elit mody, luksusowych hoteli i mocno relacyjnych kontaktów z producentami nieprzyzwoicie drogich kosmetyków. Mimo tego książka napisana lekko i czasem dowcipnie.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Świetna książka, która pozwala spojrzeć na świat mody z innej strony oraz wczuć się w branżę :)
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur