W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2007
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788301141394
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Książka znanego psychiatry amerykańskiego o wielkich walorach dydaktycznych. Przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Omawia typowe sytuacje społeczne, ujmując je w konwencji "gier". Uczy sposobów poprawy wzajemnych kontaktów między ludźmi, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka. W książce przedstawiono 30 typowych sytuacji społecznych, analizując je w konwencji tzw. "gier". Pozycja składa się z 3 części:część 1 zawiera teorię potrzebną do analizy i jasnego zrozumienia gier,część 2 prezentuje opisy poszczególnych gier,część 3 mieści w sobie materiał kliniczny i teoretyczny, który pozwala zrozumieć, co znaczy być wolnym od gry.Obecne, piąte wydanie pracy, zawiera zmiany w terminologii i ujęciu tematu, oparte na głębszych przemyśleniach autora, dalszych lekturach oraz nowym materiale klinicznym. Pozycja stanowi interesującą lekturę przede wszystkim dla psychologów, terapeutów i pedagogów.

Kup książkę W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich

Opinie o książce - W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, psychologia,
Bardzo prosto i zrozumiale wyłożona teoria translacyjna. Po przeczytaniu tej książki o wiele łatwiej zrozumieć zachowania tak wielu osób! Autor opisuje, że każdy z nas komunikuje się z trzech poziomów: dziecka, rodzica i dorosłego. W zależności od okoliczności od naszego nastawienia np czy boimy się w danej sytuacji, czy jest nam smutno, czy raczej chcielibyśmy pomóc, staramy się być empatyczni wchodzimy w jedną z tych ról. Cały problem polega na tym, że nasz rozmówca, partner, szef czy przyjaciel też wchodzi w jakąś rolę no i tu jest cała plejada możliwości i konfiguracji, które albo prowadzą do komprmisu, ale zaogniają konflikt niespełnionymi oczekiwaniami. POLECAM!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Lenalee
Lenalee
Przeczytane:2010-07-28, Przeczytałam, Mam,
Spojrzenie na stosunki międzyludzkie poprzez pryzmat gier. Ciekawa koncepcja. Sprawia to, że książka jest naprawdę ciekawa i interesująca. Ja osobiście byłam zaskoczona, jak niektórzy potrafią manipulować nie tyle sytuacją, co innymi ludźmi. Miła lektura.
Link do opinii
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Inne książki autora
Dzień dobry... i co dalej?
Berne Eric0
Okładka ksiązki - Dzień dobry... i co dalej?

W tej książce znajdujemy odpowiedź na pytanie: Co sprawia, że jedni zwyciężają, innym nic się nie udaje, a wszyscy pomiędzy tymi dwoma biegunami są tacy...

Reklamy