W obronie wiary. C.S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa

Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-424-4
Dodał/a książkę: czytam

Książka Richarda L. Purtilla ukazuje nam bogactwo myśli i głębię duchowości C.S. Lewisa niejako z lotu ptaka. Autor odwołuje się zarówno do beletrystycznej, jak i niebeletrystycznej twórczości Lewisa, a także obszernie cytuje fragmenty jego niepublikowanych wcześniej prywatnych listów. Przedstawia chrześcijańską mądrość pisarza w sposób kompleksowy, ukazując cały kunszt tak charakterystycznej dla niego praktyki „wprzęgania wyobraźni w służbę argumentacji”.

C.S. Lewis zapewnia nas, że skoro rozum otrzymaliśmy od Boga, to wystarczy podążać za jego „złotą nicią”, a ona w końcu doprowadzi nas do Źródła. Wyruszmy zatem w podróż po argumentach na rzecz chrześcijaństwa, za przewodnika biorąc sobie jednego z najwybitniejszych myślicieli chrześcijańskich XX wieku: człowieka, który stworzył Narnię, ale także genialnego adwokata wiary rozumnej, który uczy nas, jak być chrześcijaninem w każdym calu.

Wyśmienite wprowadzenie do myśli C.S. Lewisa dla tych, którzy jeszcze jej nie odkryli; rzetelna rekapitulacja dla tych, którzy już są zaznajomieni z jego religijnym pisarstwem
- Booklist

Kup książkę W obronie wiary. C.S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa

Opinie o książce - W obronie wiary. C.S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa