W pogoni za straconym czasem. Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej

Burzliwe dzieje rozwoju krajów Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu minionych dziesięcioleci zasługują na głębsze badania, bez ograniczania się do powtarzania obiegowych sądów. Błędów popełnionych przed półwieczem nie da się dziś naprawić, a wiedza na temat okresu transformacji ma głównie znaczenie historyczne. Jednak z każdej porażki trzeba umieć wyciągać wnioski na przyszłość, a zrozumienie mechanizmów, które w drugiej połowie XX wieku doprowadziły do gospodarczej degradacji Europy Środkowo-Wschodniej, może pomóc nadgonić stracony czas.

Autor analizuje rozwój gospodarczy Europy Środkowo-Wschodniej od roku 1950 (nawiązując do historycznych i kulturowych przyczyn przebiegu procesów rozwojowych na przestrzeni minionego tysiąclecia) aż po rok 2007. Rozważa ponadto perspektywy rozwoju regionu do roku 2030.

Informacje dodatkowe o W pogoni za straconym czasem. Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej:

Wydawnictwo: PWE
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 978-83-208-1855-0

Kup książkę W pogoni za straconym czasem. Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej

W pogoni za straconym czasem. Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej - opinie o książce

Stulecie chaosu. Alternatywne dzieje XX wieku
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Stulecie chaosu. Alternatywne dzieje XX wieku

Posługując się metodami modelowymi, autor zastanawia się nad możliwym odmiennym przebiegiem głównych trendów rozwoju świata w minionym stuleciu. Poza tym...

Świat do przeróbki
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Świat do przeróbki

Trzy lata po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers, który zapoczątkował globalny kryzys, można pokusić się o stwierdzenie, że był to symboliczny...