Wielka księga maluchów, czyli zwierzęta i ich młode

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-05-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-679-8
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Świat zwierząt jest niezwykle inspirujący i ciekawy, a dzieci wprost uwielbiają poznawać poszczególne gatunki zwierząt – ich życie i zwyczaje. Jesteśmy zatem pewni, że ta książka stanie się ich ulubioną lekturą. Przedstawia ona zwierzęta pochodzące z całego świata (z Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii), szczególnie eksponując informacje dotyczące młodych osobników. I tak poznamy tu małe sarenki, wiewióreczki, lwiątka, żyrafiątka, tycie dziobaki i wiele, wiele innych gatunków, tych dobrze nam znanych i tych nieco bardziej egzotycznych.

Barwne opisy i realistyczne ilustracje przeniosą wszystkie dzieci do fascynującej krainy zwierząt, gdzie spotkają się oko w oko z niejednym ciekawym pierzastym lub futrzastym stworzeniem. Z pewnością zaspokoją swoją ciekawość i świetnie będą się bawić, a kto wie, może będzie to początek ich wielkiej życiowej pasji.

Kup książkę Wielka księga maluchów, czyli zwierzęta i ich młode

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cechą charakterystyczną malucha (nie mylić z Fiatem 126p) jest bezbronność, nieporadność oraz brak umiejętności wykorzystania wrodzonych zdolności. Maluch, pozostawiony sam sobie, nie ma możliwości przeżycia. Wiedzą o tym zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Tym ostatnim została poświęcona piękna publikacja Wydawnictwa Jedność, opowiadająca o czworonożnych przedstawicielach świata przyrody. Wielka księga maluchów czyli zwierzęta i ich młode jest jednak propozycją nie tylko dla dzieci. Spotka się z aprobatą rodziców, nauczycieli oraz miłośników wszystkich gatunków zwierząt. Całość podzielono na pięć zasadniczych części. Każda z nich wprowadza w fantastyczny świat czworonogów zamieszkujących Europę, Afrykę, Amerykę, Azję oraz Oceanię. By wiedza czytelnika została usystematyzowana, autorzy zadbali o każdy szczegół: obok informacji odnoszących się do ogólnego wyglądu, rozmnażania, odżywiania, charakterystyki siedlisk oraz ochrony przed niebezpieczeństwem, znalazły się wiadomości dotyczące wychowywania młodych i przystosowywania ich do samodzielnego życia. Dzięki lekturze czytelnik pozna największe zalety świstaka, podąży w dal za sokołem wędrownym, rozsmakuje się w elegancji geparda i pobawi z młodą gazelą, razem z nosorożcem popilnuje terytorium, wystraszy się leżącego z otwarta paszczą krokodyla, przyjmie rolę sekundanta podczas pojedynków żyraf, a także przytuli małe ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wielka księga maluchów, czyli zwierzęta i ich młode

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy