Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato

Dorota Chioma w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls książce zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Zabawne rymowanki w uroczy sposób opisują znaną najmłodszym rzeczywistość, dzięki czemu utrzymane jest pełne zaangażowanie dziecka w lekturę. Ten wspaniały zbiór polecić warto również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wiersze stanowić będą wspaniałe uzupełnienie akademii czy występów, a także staną się częścią konspektów lekcji.

Informacje dodatkowe o Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2016-02-05

Kup książkę Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato

Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato - opinie o książce

Dzieci lubią nie tylko bajki, ale też wierszyki. Jednym z najnowszych zbiorów wierszy dla dzieci jest pozycja Doroty Chiomy ,,Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato" z ilustracjami Beaty Mostowskiej. Jest to zbiór dwunastu wierszy na różne okazje i święta, które w kalendarzu wypadają wiosną i latem. Wiosna zaczyna się po zimie, więc autorka zaczyna od wiosennych porządków, poprzez Wielkanoc, a cykl kończy wierszem o lecie. Teksty-rymowanki dostosowane są do rzeczywistości widzianej oczami kilkulatka, prostoty w postrzeganiu otaczającego go świata, a przy tym angażują je w lekturę. Niektóre z tych wierszyków to idealne pomysły na zabawę, np. ,,Śledztwo" - idealna propozycja na zabawę w detektywa, a przy okazji zrobienie porządków z w pokoju. Z kolei ,,Dzień z tatą" to ciekawy pomysł na aktywne i ciekawe spędzenie Dnia Taty. ,,Życiowe wybory" podpowiadają, kim dziecko może stać się w przyszłości. Mnie osobiście najbardziej zachwycił wierszyk ,,Mól książkowy". W sześciu zwrotkach autorka przedstawiła kwintesencję bogactwa książek i ich treści. Mały czytelnik dowie się, jak dzięki książkom może podróżować w czasie i przestrzeni, jak dzięki nim pokonać nudę i zdobyć wiedzę, przeżywać przygody... Jestem więc molem książkowym, Lubię żyć w świecie bajkowym. Bogacić wiedzę, doznania I zachęcać do czytania. (s. 7) Z kolei w wierszu Dzień Dziecka pojawia się ważny apel - aby zawsze dzieci chronić przed wszelkim złem, aby pomóc im pokonywać leki, by miało szansę w przyszłości stać się kimś wielkim. Lecz w trakcie czytania czasami odnosiłam wrażenie, że rymy były dobierane na siłę. Gdzieniegdzie można by było zmienić kolejność wyrazów w wersie dla lepszego brzmienia. Czasem również była zaburzona średniówka, a przez to i rytm wierszyka. No i tak się zastanawiam, czy kilkuletnie dziecko zna i rozumie takie słowa jak: polegiwałem, zaserwuje, dumają, fart, skrzętnie, dyskomfort, indygo, szaruga, dżdżysty. Według mnie nie. Kolorowe i żywe obrazki wydają się być w ruchu, doskonale komponują się z treścią utworów. Jednak wyglądają tak, jakby zdjęcie w komputerze ktoś zbyt powiększył i widać piksele. ,,Wierszopełki" to ciekawa pozycja dla milusińskich na wiosenno-letni czas, a wiersze łatwo wpadają w ucho.
Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę
Dorota Chioma0
Okładka ksiązki - Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Oficyna Wydawnicza „Impuls” stawia na najmłodszych! Po tyleż niespodziewanym, co i niekwestionowanym sukcesie Gadającej blachy przyszedł czas...