Włocławek i okolice. Miniprzewodnik

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-06-19
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788378533337
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Włocławek

Stolica Kujaw Wschodnich, a zarazem trzecie co do wielkości miasto województwa kujawsko-pomorskiego (123 tys. mieszkańców), położone u ujścia rzeki Zgłowiączki do Wisły, na pograniczu historycznej ziemi dobrzyńskiej. Włocławek spopularyzowany został dzięki Pamiątce z celulozy Igora Newerlego czy piosence Kocham cię jak Irlandię zespołu Kobranocka.

Z tego miasta pochodził Jan Nagórski, pilot, który pierwszy na świecie wykonał loty polarne na hydroplanie, Tadeusz Reichstein, wybitny uczony, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, a także działacz komunistyczny Julian Marchlewski. Z miastem związali część swej młodości również Stanisław Nowakowski, architekt, rysownik i malarz, oraz Maria Kuncewiczowa, pisarka, autorka m.in. znanej powieści pt. Cudzoziemka.

Kup książkę Włocławek i okolice. Miniprzewodnik

Opinie o książce - Włocławek i okolice. Miniprzewodnik

Inne książki autora
Włoski. Gramatyka + 2CD
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Włoski. Gramatyka + 2CD

To rozbudowany kurs do samodzielnej nauki dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Kurs przystępnie objaśnia najważniejsze zagadnienia, m.in....

Encyklopedia przyrody. Pytania i odpowiedzi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Encyklopedia przyrody. Pytania i odpowiedzi

Dlaczego wielbłądom nie szkodzi słońce? Jak rekiny tropią swoją ofiarę? W tej pięknie ilustrowanej książce znajdziesz odpowiedzi zarówno na te pytania...

Reklamy