Okładka książki - Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983

Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2006
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7469-428-5
Dodał/a książkę: Autor X

Byłem czynnym świadkiem wydarzeń, które w tej książce opisuję, do dziś czuję więź emocjonalną z tym, co działo się podczas karnawału 1980-1981", przerwanego wybuchem "wojny polsko-jaruzelskiej" i z ludźmi, z którymi się wówczas spotykałem. Jest to sytuacja wygodna, gdyż pamiętam atmosferę, która zwykle nie pozostawia śladu w dokumentach. Ale jednocześnie dla historyka kryją się za tym liczne pułapki. Starałem się przebrnąć drogę między Scyllą profesjonalnych zasad i standardów a Charybdą moich przekonań i wspomnień. Osądźcie Państwo sami, czy przebyłem ją cało." - Andrzej Paczkowski.

Kup książkę Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983

Opinie o książce - Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983

Trzy twarze Józefa Światły
Andrzej Paczkowski0
Okładka ksiązki - Trzy twarze Józefa Światły

Biografia poświęcona jednemu z największych zbrodniarzy polskiej bezpieki - ppłk Józefowi Światle, który w 1953 r. uciekł na Zachód podczas podróży służbowej...

Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983
Andrzej Paczkowski0
Okładka ksiązki - Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983

Byłem czynnym świadkiem wydarzeń, które w tej książce opisuję, do dziś czuję więź emocjonalną z tym, co działo się podczas „karnawału 1980-1981”...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński