Wyspy Estonii Zachodniej. Miniprzewodnik

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!

Wyspy Estonii Zachodniej

Dla tych, którzy marzą o tym, by zanurzyć się w słonawych wodach Bałtyku, wybrać się na spacer brzegiem morza lub zawitać do jednej z gwarnych kawiarni pod parasolem, Estonia zachodnia będzie dobrym kierunkiem. Głównymi miastami zachodniej Estonii są Pärnu, Haapsalu oraz wyspiarskie Kuressaare i Kärdla.

Położone nad Zatoką Ryską Pärnu (ok. 45 tys. mieszkańców) jest największym miastem zachodniej Estonii. Wzdłuż niego przepływa rzeka o tej samej nazwie.

Wyspy wchodzące w skład Archipelagu Monsundzkiego są znakiem wyróżniającym tę część kraju. Estonię otacza bowiem 1551 wysp. Najdogodniejszą porą na odwiedziny zachodniej części kraju jest lato. W słoneczne dni z półwyspów i zatok rozciągają się bajeczne pejzaże. Widziane z oddali samotnie stojące latarnie morskie, niemal dotykają błękitu nieba. Rzeźbione wiatrem wapienne klify obmywane są przez słone wody Bałtyku. W słońcu połyskują okalające je szkielety raf. Wizytówkami Saaremaa (2922 km˛), największej wyspy w Estonii, są wiatraki oraz odbywające się co roku Dni Zamku Kuressaare. Wybrzeże północne słynie ze stromych urwisk i wapiennych klifów. Najwyższe (21 m n.p.m.) znajdują się niedaleko miejscowości Panga. W czasach przedchrześcijańskich w hołdzie bogom morza składano tu ofiary ze zwierząt.

Ikoną Hiiumy są z kolei latarnie morskie i plaże. Na stałym lądzie deptakami Haapsalu i Pärnu defilują spragnieni słońca i opalenizny turyści.

W Haapsalu jest niewiele cennych zabytków, co jednak go nie dyskredytuje. Dość ciekawymi obiektami są zamek biskupi, dworzec kolejowy oraz plaża z promenadą.

Informacje dodatkowe o Wyspy Estonii Zachodniej. Miniprzewodnik:

Wyspy Estonii Zachodniej. Miniprzewodnik - opinie o książce

Polska na rowerze 2014
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Polska na rowerze 2014

Polska na rowerze to wybór tras rowerowych w okolicach Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, w Beskidach i na Śląsku. To idealne propozycje...

Słowa na podróż
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Słowa na podróż

Podróż przez życie może być inspirująca i piękna, a te słowa pomagają....