Zamachowcy i zdrajcy. z dziejów terroru w carskiej Rosji

Wydawnictwo: Magnum
Data wydania: 2011-11-22
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-89656-75-9
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Dwie fascynujące, znakomicie udokumentowane opowieści o początkach terroru w Rosji, ukazanego przez pryzmat losów dwojga ludzi z rewolucyjnego podziemia: Wiery Zasulicz i Siergieja Diegajewa.

 

Ona dokonała zamachu na gubernatora Petersburga, po uniewinnieniu stała się bohaterką pierwszych stron gazet w całej Europie.

 

On, członek Woli Ludu, został policyjnym konfidentem, a po zabójstwie szefa petersburskiej Ochrany uciekł do Stanów Zjednoczonych, gdzie przedzierzgnął się w szanowanego wykładowcę akademickiego. Tłem obu opowieści, pełnych przenikliwych spostrzeżeń o motywach ludzkich zachowań, jest obraz carskiej Rosji schyłku XIX wieku z jej wszystkimi sprzecznościami, napięciami, lękami i nadziejami.

Kup książkę Zamachowcy i zdrajcy. z dziejów terroru w carskiej Rosji

Opinie o książce - Zamachowcy i zdrajcy. z dziejów terroru w carskiej Rosji

Inne książki autora
Komunizm
Richard Pipes0
Okładka ksiązki - Komunizm

Jak to się stało, że utopijna idea, która pojawiła się w Paryżu w połowie XIX wieku, zrodzona z jak najszlachetniejszych intencji, stała się ostatecznie...

Rewolucja rosyjska. Trzy pytania
Richard Pipes0
Okładka ksiązki - Rewolucja rosyjska. Trzy pytania

Dlaczego carat upadł? Dlaczego bolszewicy odnieśli zwycięstwo? Dlaczego Stalin został następcą Lenina? Richard Pipes, autor znakomitej trylogii poświęconej...

Reklamy