15-17.06: Pikinik Gombrowiczowski w Dołach Biskupich

Autor: zorza
News - 15-17.06: Pikinik Gombrowiczowski w Dołach Biskupich W dniach 15 – 17 czerwca w Dołach Biskupich odbędzie się Piknik Gombrowiczowski. W Dołach przed stu laty funkcjonowała fabryka tektury, która należała do rodziny Gombrowiczów. Na cześć Witolda nazwano ją Witulinem. Ma w niej powstać muzeum artysty, które aktualnie znajduje się w pobliskim Bodzechowie. W czasie pikniku przewidziane są liczne atrakcje.
- Podczas tegorocznego pikniku chcemy połączyć promocję twórczości Gombrowicza z prezentacją muzyki krajów, w których on przebywał - powiedziała we wtorek szefowa Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elżbieta Baran. Centrum wraz z fundacją Witulin organizuje trzydniowy piknik.

W nieczynnym kamieniołomie w Dołach Biskupich (gmina Kunów) Lubelski Teatr Tańca przedstawi w "plepleJAdach" pokrewne utworom Gombrowicza stylizacje biograficzne i filozoficzne, momenty liryczne i dramatyczne oraz absurdalne żarty. Agnieszka Matysiak zaśpiewa piosenki Edith Piaf, a ostrowiecki Teatr Ognia "Happy Fire" zaprezentuje happening na motywach z dzieciństwa pisarza - "Spacer opętanych".

Formacja flamenco z Krakowa wystąpi w spektaklu "La Pasion", a Teatr im. Jana Kochanowskiego z Radomia wystawi oparte na "Dziennikach" przedstawienie "Gombrowicz niezniszczalny" - wciąż aktualne opinie pisarza o Polsce i Polakach.

Zaplanowano też spotkanie towarzyskie "Biesiada u Hrabiny...", pięciogodzinną wycieczkę pieszą z Dołów Biskupich doliną Świśliny i rajd rowerowy śladami Gombrowiczów.


Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy