Fonetyka śpiewa Bursę

Autor: slk
News - Fonetyka śpiewa Bursę

„…Album Fonetyki ma szanse, by powtórzyć sukces albumów Kultu z piosenkami Stanisława Staszewskiego…”  

Bartosz Marzec – Rzeczpospolita

 

"…odsłuch jest miłym zaskoczeniem. Promujące płytę „Rozstanie” to ciężki, ale pełen emocji numer,…”

Jakub Żulczyk – Wprost

 

„..wiersze Wojaczka ożyły, przemawiając współczesnym językiem kaskaderów serca.” 

Daniel Wyszogrodzki – Zwierciadło

 

„…o to Wojaczkowi chodziło...”

Agata Żurawska – PAP 

 

Tak pisano o debiutanckim albumie…. w tym tygodniu ukazała się kolejna  płyta zespołu Fonetyka.

 

Płyta BURSA to dowód,  że polskie zespoły znów wiedzą jak grać, co więcej wiedzą o czym. Nowy album warszawskiego trio wypełniają utwory z wybitnymi tekstami Andrzeja Bursy. Nowe dzieło Fonetyki to muzyka dojrzalsza i mocniejsza brzmieniowo, inspirowana dokonaniami takich zespołów jak Joy Division, Coldplay, Muse czy Depeche Mode.  Dla fanów twórczości poety to sytuacja wyjątkowa, nigdy wcześniej żaden artysta nie pokusił się o nagranie albumu z wierszami Bursy, dla stale rosnącej grupy fanów zespołu to wyczekiwana pozycja ich domowych kolekcji płyt.

 

- Na tej płycie najważniejsze są treści i emocje, podczas nagrań wyobrażałem sobie, że nagrywamy soundtrack do wyimaginowanego filmu, co pomogło zbudować ciekawy ambientowy klimat. Bursa, to nie tylko nowy album, ale również nowy przełomowy skład zespołu - mówi wokalista i producent albumu Przemysław Wałczuk. - Dołączył do nas nowy perkusista Jacek Kościuszko, reżyser teledysków Kultu, T-Love i innych, który zadba też o krótkie formy filmowe zespołu. Będziemy mieli piękne klipy. Poza płytą w księgarniach przygotowaliśmy też prezent dla publiczności, tak jak w przeszłości debiutancką Ep-kę, podobnie teraz, udostępniliśmy w sieci film pt. „Fonetyka - Miłość, Nadzieja i Warszawa - Fantom”. 

 

FONETYKA to wg jednych zbyt polskie granie, by tego zespołu słuchać, wg innych - jeden z najbardziej interesujących projektów muzycznych tworzących muzykę alternatywną w kraju. Debiutowali albumem z muzyką do tekstów Rafała Wojaczka. Płyta z tekstami Andrzeja Bursy to konsekwencja w tworzeniu dla wymagających polskich słuchaczy i wejście zespołu na wyższy poziom artystyczny, który z pewnością przyniesie mu nowych, oddanych fanów. Molowe melodie i charakterystyczne brzmienia syntezatorów i rockowych gitar w muzyce Fonetyki skomponowane z twórczością literacką to zaskakujące połączenie, które tworzy niepowtarzalny styl zespołu nawiązujący do muzyki lat 80-ych. 

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy