29.07: "Czułe czytanki" z książką Annie Schmidt

Autor: zorza
News - 29.07: Księgarnia i klub "czuły barbarzyńca" oraz wydawnictwo Hokus-Pokus zapraszają 29 lipca 2007 w niedzielę o godz. 11.00 na spotkanie inspirowane „kocią” książką Annie Schmidt pt. „Minu”.

Fragmenty powieści przeczyta Agata Buzek, a potem zapraszamy do kociej zabawy. Wszystkich, którzy posiadają koty, prosimy o przyniesie fotografii ulubieńca, najlepiej portretu.

Nota o książce:

Powieść Annie Schmidt o niezwykła historia o kotce Minu, która staje się człowiekiem o kociej naturze. Przysparza to jej oraz jej nowemu Panu - Tobiaszowi wiele kłopotów, ale jednocześnie otwiera przed parą bohaterów nowe możliwości. Czy Minu w ostateczności zdecyduje się zostać kotem czy człowiekiem?

To znakomita książka, która wciąga od pierwszej strony. Dla małych i dużych wielbicieli talentu Annie Schmidt - autroki znanych w Polsce opowiadanek dla maluchów o Julku i Julce - lektura obowiązkowa! Dla wielbicieli kotów tym bardziej.  W 1971 roku "Minu" została nagrodzona Srebrnym Rysikiem w dorocznym konkursie na najlepszą książkę dla dzieci w Holandii.

Opinia o książce:

"Minu" to historia przyjaźni, miłości, opowiedzianej na tle różnych mniej lub bardziej sensacyjnych wydarzeń w małym miasteczku. Dla mnie, a pewnie i dla wielu innych czytelników "Julka i Julki" Annie Schmidt to również możliwość poznania innego oblicza pisarki, którą znaliśmy tylko z krótkich opowiadań o parze pięciolatków i postrzegaliśmy jako autorkę miłych i nieskomplikowanych książeczek dla młodszych dzieci. Subtelność, sugestywne opisy przemawiające do wyobraźni, lekkość narracji - polubiłam tę książkę od razu. Ma w sobie jakąś ulotność, delikatność, ale podaje też proste, ponadczasowe prawdy o ludzkich związkach, uczuciach. Ciekawy jest wątek "ekologiczny" - czy człowiek potrafi traktować zwierzęta jako partnerów, czy umie z nimi współpracować. Książka nie odpowiada wprost na to pytanie - dostajemy garść szczegółów, abyśmy sami szukali odpowiedzi (...).( Iwona Hardej, fragment recenzji zamieszczonej na www.bromba.pl)

Najlepsza dla dzieci od lat 8.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w naszej księgarni i klubie, dzieci na czułe czytanki prosimy zgłaszać na adres: poczta@czuly.pl Każde zaproszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy więc podać dokładnie swoje dane kontaktowe.
Źródło:  www.ksiazka.net.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy