Opowiedz północną historię i poleć na Svalbard!

Autor: slk
News - Opowiedz północną historię i poleć na Svalbard!

Projekt: „Whispering stones: stories about abandoned Iceland”

 

Wszystkie opuszczone miejsca mają swoje historie. Często giną w stercie nic nie wyrażających dokumentów urzędowych, w których możemy przeczytać kto umarł w rozpadających się murach czterdzieści lat temu, a czasem gniją i zmieniają na proch w miejscu spoczynku wraz ze zdjęciami szczęśliwych chwil. Na Islandii jest ponad 600 opuszczonych farm, więc średnio jedna na trzysta rodzin z mniej lub bardziej oczywistych powodów opuściła miejsce zamieszkania, pracy, życia. Wyobraźnia podpowiada nam w takich chwilach kawałki historii, jak rozbity witraż czasu. Blog icestory.pl postanowił dać drugie życie zapomnianym budynkom, które z roku na rok niszczeją, rozpadają, a w końcu znikają w islandzkim krajobrazie, wtapiając się w lawę. Przez ponad trzy tygodnie Berenika i Piotr objadą Islandię dookoła, sfotografują i nakręcą filmy o wybranych, dwudziestu jeden opuszczonych lokacjach, a na końcu napiszą o każdej z nich nową, oryginalną historię (będą tłumaczone na angielski i islandzki), której na pewno nie znajdziecie w dokumentach islandzkich urzędów. Rezultaty w postaci projektu: "Szepty kamieni - historia opuszczonej Islandii", będziecie mogli śledzić na icestory.pl, a po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: www.pl.abandonediceland.pl

 

Konkurs: Wygraj bilety na Svalbard

 

Niektórzy twierdzą, że Svalbard to Islandia na sterydach. Misie polarne wyjadające odpadki z koszów, jeszcze mniej ludzi, strzelby na spacerze poza miastem, foki z oczami jak opale, a także jeszcze większa cisza i bielszy odcień śniegu. Więc Jeżeli Tobie również od jakiegoś czasu marzy się napicie ruskiej wódki obok opuszczonej kopalni prawie pod biegunem północnym, chcesz przekonać się na własne oczy jak wygląda „Białe”, albo zwyczajnie spełnić marzenie życia – teraz masz okazję!

 

To pierwszy konkurs na blogu www.icestory.pl , dlatego przygotowano dla Was coś naprawdę niezwykłego, co w jakiś sposób realnie wpłynie na Wasze życie i zrealizuje kilka północnych snów. 

Do wygrania są DWA bilety z Oslo do Longyearbyen + transport z lotniska, darmowa wycieczka z przewodnikiem po najciekawszych miejscach stolicy Svalbardu oraz ponad 50% zniżkę na noclegi w Gjestehuset102! Link do konkursu: http://icestory.pl/wygraj-bilety-na-svalbard/)

 Na kiedy potrzebuję paszportu?


Wylot jest 27 maja, a powrót 3 czerwca 2016. Będziemy trzymać kciuki za pogodę i niezwykłe wrażenia:) 

Czy muszę sprzedać swoją duszę?


Nie. Wystarczy, że w kreatywny sposób „Opowiesz swoją północną historię”. Forma jest dowolna – teksty, zdjęcia, rysunki, piosenki biesiadne i każdy inny przejaw artystycznych środków wyrazu są bardziej niż mile widziane. 

Ale ja nie byłam/em nigdy na Svalbardzie, Islandii, Północy w ogóle.


Nic nie szkodzi. To Twoja historia i jesteś panem wykreowanej opowieści. Jeżeli czujesz, że Północ Cię wzywa – będziesz wiedzieć co robić:)

Są tylko dwa bilety do wygrania?


Tak się składa, że mamy dla Was również dwie książki „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” Ilony Wiśniewskiej, z autografami autorki:) 

Co się stanie z pracami po zakończeniu konkursu?


Jako fani wszelkich opowieści chcielibyśmy, aby część Waszych prac znalazła się na naszym blogu. Oczywiście z respektowaniem wszelkich praw autorskich.

 Gdzie mam podpisać?


Ponieważ mamy czteroręczne moce przerobowe przyjmujemy tylko po jednym zgłoszeniu, na adres: konkurs@icestory.pl

Info o naszym konkursie dotarło na Svalbard! W związku z tym Gjestehuset102 (http://www.gjestehuset102.no/en.html)  postanowił w szczególny sposób powitać Zwycięzców – darmową podwózką z lotniska, samochodową wycieczką z przewodnikiem po najciekawszych miejscach Longyearbyen, butelką wina na podtrzymanie północnych snów i dachem nad głową (bo jak sami sugerują – jest zdecydowanie za wcześnie na namiot!:)) w nieprzyzwoicie niskiej cenie 400 Nok za dwuosobowy pokój/doba. Oczywiście ze śniadaniem:) 

Konkurs trwa do 15 marca 2016. Regulamin dostępny TUTAJZapraszamy serdecznie do wzięcia udziału! 
Redakcja Icestory.pl


 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy