Literackie spotkania z Borejkami, czyli warsztaty czytelnicze z Jeżycjadą

Autor: Slk
News - Literackie spotkania z Borejkami, czyli warsztaty czytelnicze z Jeżycjadą

Literackie spotkania z Borejkami, czyli warsztaty czytelnicze z „Jeżycjadą” to akcja Wydawnictwa Akapit Press skierowana do czytelników w wieku 10-16 lat, czyli uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów. Jej głównym celem jest popularyzacja wartościowej literatury dla młodych czytelników poprzez włączenie uczniów w kreatywną pracę z tekstem: zachęcenie do sięgnięcia po książki i stworzenia oryginalnych prac nawiązujących do serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. 

 

W 2017 roku odbędzie się 10 spotkań w bibliotekach publicznych i szkolnych na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego. W akcji weźmie udział 300 uczniów.

 

Scenariusze spotkań zostały stworzone w oparciu o autorskie pomysły redaktorów, mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ich punktem wspólnym będzie odwoływanie się do książek z serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. Scenariusze nie wymagają od uczestników wcześniejszej znajomości książek, wokół których są prowadzone warsztaty.

 

Przygotowano cztery scenariusze zajęć o charakterze warsztatowym - ich efektem będą prace literackie i literackie z elementami plastycznymi. Osobne scenariusze przygotowano dla uczniów kl IV, V i VI szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów. Dzięki indywidualnemu podejściu, uczestnicy będą mogli skorzystać z zajęć dostosowanych do ich doświadczenia czytelniczego i predyspozycji twórczych. Posumowaniem każdych zajęć będzie prezentacja prac na forum grupy, wspólne omawianie efektów i metod pracy oraz nagrodzenie każdego uczestnika warsztatów zestawem zawierającym: książkę z serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz z autografem autorki, torbę płócienną, dyplom, zakładki. 

 

Patronat nad akcją objęła redakcja serwisu Granice.pl, a o jej przebiegu i kolejnych odsłonach będziemy na bieżąco informowali. 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje