Metropolitalna Noc Teatrów w Centrum Scenografii Polskiej i w Muzeum Śląskim!

Autor: kwojcik
News - Metropolitalna Noc Teatrów w Centrum Scenografii Polskiej i w Muzeum Śląskim!

Serdecznie zapraszamy 24 września do odwiedzenia Centrum Scenografii Polskiej oraz Muzeum Śląskiego w nocnych godzinach. Na wszystkich chętnych czekają liczne atrakcje.Centrum Scenografii Polskiej, oddział Muzeum Śląskiego, plac Sejmu Śląskiego 2

godz. 17.00 – 22.00

„Burza w szklance wody” czyli teatralne maszyny dźwiękowe. Wywołaj samodzielnie efekt burzy, fal, wiatru. Przekonaj się, że możesz zrobić to sam.

 

godz. 17.00 – 22.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci „Od wtorku do soboty” – technika kolażu

Własnoręcznie zrobione „zaproszenie do świata sztuki” będzie pamiątką z wizyty w Centrum Scenografii Polskiej.

 
godz. 17.00 – 20.00Uwaga dorośli! Uwaga sztuka!

Pragniemy pokazać, że sztuka współczesna może być elementem świetnej zabawy i dać każdemu z nas możliwość realizacji twórczej. Zaprosimy do udziału w akcji artystycznej o charakterze teatralnym. Nawet nie mając zdolności artystycznych można zagrać w zawsze udanym spektaklu, a następnie zobaczyć, jak robią to inni.

 

godz. 18.00

Wernisaż wystawy:  „W kadrze sceny. Scenografie teatralne Jerzego Skarżyńskiego"
 

godz. 19.00 – 22.00

„Janosik Fashion Night" - warsztaty dla dzieci - projektowanie i wykonanie elementów kostiumu inspirowanego kulturą góralską; zaprojektuj chustę góralską, nakrycie głowy, kostium dla nowoczesnego górala/góralki, zostań młodą nadzieją podhalańskiej mody. Zdjęcia z warsztatów zostaną opublikowane na stronie i fanpage’u Centrum Scenografii Polskiej.

 

godz. 20:00 - 21:00 -  22:00

Zwiedzanie ekspozycji „W kadrze sceny. Scenografie teatralne Jerzego Skarżyńskiego"  z kuratorem wystawy.

 

godz. 20.30 – 21.15

Tajemnice śląskich miast.

Spotkanie z Leonem Sładkiem, emerytowanym sztygarem z KWK Ziemowit, członkiem Towarzystwa Piastowania Śląskiej Mowy DANGA. Wirtualna podróż z przewodnikiem pozwoli przenieść się na Śląsk zielony, pachnący drewnem starych chat i na Śląsk mieniący się czerwienią cegieł kościołów i familoków.

 

godz. 23:00

Muariolanza/Skarżyński - koncert/projekt multimedialny zespołu Muariolanza inspirowany twórczością komiksową Jerzego Skarżyńskiego i kultowym komiksem „Janosik". Videoart - Marta Strzoda. Miejsce: Jazz Club Hipnoza, Katowice, Pl. Sejmu ŚLąskiego 2

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia w CSP - wolny.Muzeum Śląskie, al. W. Korfantego 3godz. 16.00 – 19.00Teatralium. Malarstwo, literatura, teatr.
Stanisław Ignacy Witkiewicz
Gębozbiory i Teatr Formistyczny

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu teatralnego poświęconego przenikaniu się malarstwa, literatury i teatru w twórczości wybitnych artystów polskich.

Program:

16.00    - W poszukiwaniu metafizyki, czyli Witkacy w Zakopanem.
Wykład Julity Opalach z Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

17.00 - Firma portretowa +appendix

Wykład Beaty Zgodzińskiej z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

18.00  - „Gębowzory”, „Duszotwarzowzory”, „Twarzowzorcaduszowy”.            Prezentacja trzech filmów – montaży fotografii Witkacego, reż. Stefan Sokołowicz

 

Wstęp na wykłady: 4 zł   

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy