Quantcast

„Belfer”: sezon 3. Będzie kontynuacja, ale już bez Jakuba Żulczyka

Data: 2022-06-22 00:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Belfer to serial z Maciejem Stuhrem, który dotychczas doczekał się dwóch sezonów. Właśnie ogłoszono, że w 2023 roku zadebiutuje 3. odsłona serialu! Czego można spodziewać się po najnowszych odcinkach?

Obrazek w treści

Pierwszy sezon Belfra zadebiutował w 2016 roku i niemal od razu zyskał spore uznanie widzów. Serial został nagrodzony Telekamerą Specjalną 2017 roku oraz otrzymał nagrodę Orła za najlepszy serial fabularny. Teraz zapowiedziano, że w produkcji jest 3. sezon serialu!

Belfer: sezon 3 – o czym będzie? 

Tytułowy belfer, czyli Paweł Zawadzki w 3. sezonie powróci do swoich rodzinnych stron. Charyzmatyczny polonista przenosi się do Małomorza, gdzie wciąż mieszka ojciec głównego bohatera. To właśnie w nadmorskim miasteczku Zawadzki podejmie się pracy w liceum.

Czytaj także: „Kolejne 365 dni” – ujawniono datę premiery 3 części filmu „365 dni”

Na ten moment nie wiemy, jaką zagadkę kryminalną przyjdzie mu rozwiązać. Pewne jest jednak, że belfer zmierzy się z własnymi demonami z przeszłości. Poznamy obawy i pragnienia głównego bohatera, co będzie stanowić ciekawe uzupełnienie jego postaci.

Czytaj także: Czy poznamy dalsze losy Jona Snowa? Informacje o kolejnym spin-offie „Gry o tron”

Reżyser produkcji, Łukasz Grzegorzek, mówi także, jak istotne w 3. sezonie będzie przedstawienie problemów współczesnej młodzieży. Prace nad scenariuszem trwały długo, aby pokazać ciekawy przekrój osobowości, z którymi spotka się na swojej drodze Paweł Zawadzki.

Belfer: sezon 3 – kiedy premiera?

Na ten moment wiadomo, że prace nad 3. sezonem Belfra trwają. Serial został zapowiedziany na przyszły rok, jednak nie została wyznaczona jeszcze konkretna data premiery. Tego z całą pewnością będzie można spodziewać się bliżej 2023 roku.

Może zainteresować cię także...

Jednocześnie wiadomo już, że w prace nad nowym sezonem serialu nie będzie zaangażowany pisarz i scenarzysta Jakub Żulczyk. Autor uhonorowanej przez serwis Granice.pl powieści Informacja zwrotna za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformował, że nie jest „częścią tego projektu”.

Ogłoszono trzeci sezon "Belfra". Nie jestem częścią tego projektu, ale szczerze trzymam kciuki i życzę Monice Powalisz i Łukaszowi Grzegorzkowi wielkiego sukcesu!

– napisał autor na swoim profilu na Facebooku

Przypomnijmy, że za scenariusz pierwszego sezonu odpowiadali Jakub Żulczyk oraz Monika Powalisz, a reżyserem serialu był Łukasz Palkowski. Reżyser na swoim koncie ma także takie seriale jak Chyłka Kasacja, Chyłka Zaginięcie, Żmijowisko oraz ostatnią adaptację powieści Remigiusza Mroza o Gerardzie Edlingu — serial Behawiorysta

Belfer – popularny serial powraca

Serial Belfer zachwycił widzów niemal od pierwszego odcinka. Wszystko dzięki wartkiej akcji i charyzmatycznej postaci pierwszoplanowej. Pierwszy sezon opowiadał o losach polonisty Pawła Zawadzkiego, który podjął się własnego śledztwa dotyczącego tragicznej śmierci swojej uczennicy.

Czytaj także: Nagroda Literacka Gdynia 2022 – znamy nominowanych! 

W drugim sezonie bohater przeprowadził się do Wrocławia, a w szkole, w której zaczął uczyć, doszło do tragedii. Uczniowie Zawadzkiego zostali zakładnikami. Serial powstał na podstawie scenariusza własnego, jednak pod tym samym tytułem można znaleźć także kryminał Kateriny Diamond. Powieść Belfer ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: belfer, seriale kryminalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje