reklama

Najciekawsze premiery książek w styczniu 2022!

Data: 2022-01-08 09:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Początek roku to czas postanowień. Wielu z nas za cel nadrzędny obiecało sobie czytać więcej książek. Wypełnienie tej obietnicy ułatwiają polskie wydawnictwa, które już od początku roku zaskakują niezwykle ciekawymi premierami. Zebraliśmy kilka najbardziej intrygujących książek, które pojawią się w styczniu w księgarniach i chcemy je wam zaprezentować! 

Premiery książki stycznia 2022Fotografia ilustracyjna

Po ostatnich dwóch zestawieniach najciekawszych premier miesiąca, które utrzymywały się głównie w klimacie świątecznym, czas na zmianę. Styczeń przyniesie nam książki w każdym możliwym gatunku, więc każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Aby ułatwić wam podróż pomiędzy najbardziej wyczekiwanymi premierami, zebraliśmy kilkanaście książek, które naszym zdaniem warto przeczytać na początku roku 2022!

Premiery 12 stycznia 

Pod osłoną deszczu – Jojo Moyes

Debiutancka powieść znanej i lubianej pisarki Jojo Moyes w końcu pojawi się na polskich półkach. Pod osłoną deszczu to opowieść o dojrzałej kobiecie, która znalazła się na życiowym zakręcie. Jej życie uczuciowe przestało istnieć, a problemy z nastoletnią córką zaczęły narastać. Na dodatek wszyscy są zdania, że Kate nie potrafi dorosnąć i podejmuje same głupie decyzje. Jednak w deszczowej Irlandii może znajdzie się osoba, która będzie umieć osłonić bohaterkę przed chmurami, które nad nią zawisły. Tylko czy ona sama da szansę miłości?

Żony bogów. Muzy wielkich literatów – Sławomir Koper

Wznowienie książki cenionego historyka. Tym razem Sławomir Koper pochyla się nad tematem żon najważniejszych postaci w literaturze polskiej. W książce Żony bogów. Muzy wielkich literatów opisuje on losy kobiet, które stały u boku wielkich pisarzy. To one znały ich słabości, bóle, najmroczniejsze oblicza. Jak radziły sobie ze sławą mężów? Kim były oprócz tego, że towarzyszyły Mrożkowi, Witkacemu, Gombrowiczowi czy Miłoszowi?

Premiera 19 stycznia 

Bad girl – Weronika Sawicka

Debiutancka powieść Weroniki Sawickiej to historia o prawdziwej bad girl! Samantha nigdy nie była przykładną i spokojną dziewczyną. Lubi tatuaże, ma niebieskie włosy i temperament, którego nie da się ujarzmić. Ma także konkretny plan na przyszłość, jednak aby go zrealizować, potrzebuje pieniędzy. Aby otworzyć swoją knajpę, musi najpierw zatrudnić się jako asystentka biurowa. Samantha wkłada koszulkę, zakrywa tatuaże, ale czy będzie w stanie poskromić swój ognisty charakterek? Szczególnie gdy na horyzoncie pojawi się facet z jej marzeń. Tylko, która wersja dziewczyny będzie jego marzeniem? O tym przekonacie się czytając powieść Bad girl!

Premiera 25 stycznia 

Porzuciłam islam, muszę umrzeć – Marcin Margielewski

Niezwykle popularny pisarz Marcin Margielewski w styczniu wyda swoją kolejną powieść. Tym razem autor sięgnął po tragiczną historię Farity, która porzuciła wiarę. Porzuciłam islam, muszę umrzeć to historia Saudyjki, którą na śmierć skazał jej własny ojciec. Wszystko przez to, że kobieta porzuciła islam. W konsekwencji musiała porzucić swój kraj i ukryć się w Europie. Myślała, że po śmierci ojca śmierć nie będzie jej już grozić. Myliła się. Opowieść Margielewskiego to kolejna wstrząsająca historia z Bliskiego Wschodu. Tym razem pokazuje ona, ile trzeba zapłacić tam za swoją wolność.

Sporo premier 26 stycznia 

Nowy Jork. Opowieści o mieście – Magdalena Żelazowska

Magdalena Żelazowska w swojej książce Nowy Jork. Opowieści o mieście przedstawia miasto, które wydaje się, że było już eksplorowane na każdy możliwy sposób. O Nowym Jorku powstało mnóstwo książek, jeszcze więcej filmów, a także całkiem sporo piosenek, a mimo to autorka udowadnia, że wciąż o tym wielkim mieście można powiedzieć coś nowego. Pokazuje ona całkiem inne, bardzo świeże spojrzenie na znane miejsca i znane ulice. Autorka zabiera czytelnika w drogę i pokazuje mu wszystko to, co przeoczył wcześniej, gdy słuchał o Nowym Jorku lub gdy sam go oglądał.

Ostatnia prawdziwa singielka – Lauren Ho

Książkę Ostatnia prawdziwa singielka określa się mianem połączenia Bridget Jones z Bajecznie bogatymi Azjatami. Andrea Tang pochodzi z chińsko-malezyjskiej rodziny, która wciąż czeka na moment, gdy trzydziestotrzylatka znajdzie męża. Ta jak na złość woli realizować się zawodowo. Jednak gdy presja ze strony jest zbyt wielka, kobieta postanawia wrócić do randek. Na jednej z nich poznaje kandydata idealnego. W tym momencie jej współpracownik i zarazem największy konkurent zaczyna się inaczej zachowywać... Jaką decyzję podejmie bohaterka wykreowana przez Lauren Ho?

Sekretna droga do odkrycia pewności siebie – Joseph Murphy

Joseph Murphy powraca z kolejnym poradnikiem. Sekretna droga do odkrycia pewności siebie przedstawia kolejne sposoby do pracy nad sobą. Filozofia połączona z psychologią pomaga odkryć właściwości umysłu i wkroczyć na kolejny poziom samorozwoju duchowego. Książka doktora Murphy'ego to przepis na osiągnięcie równowagi, szczęścia, a także na przezwyciężenie otaczającego zła. Według niego wszystkie zmiany zaczynają się w ludzkiej świadomości. 

Pasierbica gangstera – Monika Magoska-Suchar

Monika Magoska-Suchar w swojej powieści Pasierbica gangstera opowiada historię Chiary, która wychowywała się w zamkniętym klasztorze. Dziewczyna nie wie, że jest potomkinią dwóch zwaśnionych rodów mafijnych rządzących na Sardynii. Wkrótce zaczyna poszukiwać jej Fabio, przyszły don rodu Candeloro. Ma on wobec dziewczyny plany. Chce, aby została żoną jego brata. Jednak wbrew zdrowemu rozsądkowi między mężczyzną, a pasierbicą zaczyna rodzić się namiętność. Czy ich uczucie będzie powodem upadku mafijnej rodziny? Czy może uda im się stworzyć coś więcej? Temperatura na gorącej Sardynii na pewno wzrośnie!

Łabędź – Sylwia Trojanowska

Powieść Łabędź Sylwii Trojanowskiej to książką, którą objęliśmy naszym patronatem. Opowieść rozpoczyna się w 1938 roku, a jej bohaterką jest Anna Łabędź, która planuje wstąpić do szkoły pielęgniarskiej. Wkrótce w swojej tymczasowej pracy musi stawić czoła niezwykle trudnym wyborom. Na jej drodze stanie pewien Niemiec i dziewczyna będzie musiała podjąć decyzję, czy być wierną rodzinie, czy ulec pokusie zakazanej miłości. Widmo wojny sprawi, że kochankowie będą musieli wybrać, co jest dla nich ważniejsze...

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty

Pierwsza w zestawieniu książka dla młodych czytelników. Dzieci, które zapoznały się z historią Willi, dziewczyny z lasu, będą zachwycone kolejną książką tego samego autora. Znajdziemy w niej dobrze znany baśniowy świat, niesamowite przygody i niebanalne postacie. Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy to Feirance , której rodzinie i przyjaciołom grozi ogromne niebezpieczeństwo. Bohaterka wykreowana przez Roberta Beatty'ego będzie musiała stawić czoło wszelkim przeciwnością. Czy jej się to uda? Przekonacie się, sięgając po tę książkę.

Śniadanie z Arsenem – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Najnowsza książka Dilerki Emocji już w styczniu! Agnieszka Lingas-Łoniewska powraca z nową powieścią. Śniadanie z Arsenem to gorąca i przepełniona humorem opowieść o złodzieju Chrisie, którego niesamowity urok powoduje, że nie sposób mu się oprzeć. Gdy zobaczy go Lina, będzie wiedzieć, że jego powrót oznacza kłopoty. Mężczyzna powróci do Gołdapi i stanie przed wyzwaniem, którego się nie spodziewał. Co zrobi dziewczyna, gdy jej sekrety wyjdą na jaw? Czy ich gorące temperamenty mogą doprowadzić do czegoś więcej niż tylko poparzenie? I wreszcie, czy straconą miłość da się zbudować ponownie?

Projekt Riese – Remigiusz Mróz

Nasze zestawienie najciekawszych propozycji zamyka najnowsza powieść Remigiusza Mroza. Projekt Riese to horror opowiadający o losach grupy turystów, którzy próbują odnaleźć podziemne miasto w Górach Sowich. Krążą na temat tego miejsca przeróżne legendy. Najprawdopodobniej miało ono zostać wybudowane przez Nazistów. Podczas eksploracji ma miejsce nieszczęście. Piątka turystów zostaje uwięziona w podziemnych tunelach. Gdy nikt nie zaczyna ich szukać, domyślają się, że być może zostali ostatnimi ludźmi na ziemi, bo resztę pochłonął globalny kataklizm.

Więcej na temat nowej książki Remigiusza Mroza odnajdziesz w naszym artykule.

Po którą z tych książek planujecie sięgnąć w styczniu?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje