„O psie, który jeździł koleją” – trwają zdjęcia do adaptacji!

Data: 2022-08-05 17:59:05 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

W Nowym Sączu trwają właśnie prace nad adaptacją kultowego opowiadania dla najmłodszych O psie, który jeździł koleją. Produkcja oparta na popularnej lekturze już niedługo pojawi się w kinach i będzie wzruszać kolejne pokolenia.

Obrazek w treści fot. fragment okładki / wydawnictwo Sara

27 lipca na łamach Gazety Krakowskiej ukazał się artykuł na temat nadchodzącej produkcji opartej na opowiadaniu autorstwa Romana PisarskiegoO psie, który jeździł koleją. Poznaliśmy część obsady, oraz dowiedzieliśmy się, gdzie aktualnie znajduje się ekipa filmowa. Jesteście ciekawi?

„O psie, który jeździł koleją” – film na podstawie opowiadania

Prace nad produkcją trwają już ponad tydzień! Ekipa filmowa pojawiła się na planie 25 lipca. Wtedy kręcono sceny przy Baszcie Kowalskiej w Nowym Sączu. Tradycyjna średniowieczna budowla stanowiła zapewne ciekawe tło do nagrań. Następnie aktorzy wraz z całą ekipą przenieśli się pod zegar kwiatowy spod którego widać ruiny zamku. 

Katarzyna Stegnerska, kierownik produkcji, w rozmowie z Gazetą Krakowską, mówi tak:

Nowy Sącz jest jednym z miejsc, gdzie będzie rozgrywać się akcja. Tak jak było w opowiadaniu, będzie tu stacja Maritmska. Wybraliśmy nowosądecki dworzec, bo jest przepiękny.

Czytaj również: Zmiany na liście lektur szkolnych

Przez następne trzy dni ekipa znajdowała się na nowosądeckim dworcu, którego budowa rozpoczęła się w 1908 roku. Dworzec w stylu secesyjnym jest niezwykle wdzięcznym planem filmowym i ma ciekawy wystrój. Dodatkowo na planie pracuje kilku naprawdę świetnych scenografów, którzy dbają o to, by przestrzenie dobrze się prezentowały i oddawały klimat dawnych lat. 

Kto wystąpi w adaptacji „O psie, który jeździł koleją”?

Chociaż produkcja filmu dopiero się rozpoczęła, to jednak twórcy prawdopodobnie mają już skompletowaną całą obsadę. Niedawno poznaliśmy dwóch aktorów, którzy wcielą się w filmowych bohaterów. Z czasem prawdopodobnie zostanie udostępnionych więcej nazwisk. Aktualnie wiemy, że na ekranie zobaczymy Adama Woronowicza oraz Mateusza Damięckiego

Może Cię zainteresować również:

Woronowicz to polski aktor filmowy i teatralny, którego wielu kojarzy dzięki roli księga Jerzego Popiełuszki w filmie Popiełuszko. Wolność jest w nas. Zagrał również w popularnym serialu Mayday oraz komedii Teściowie za którą zdobył statuetką OFF Camera w kategorii polskich filmów fabularnych za najlepszą rolę męską. Damięcki już w 2001 roku zagrał Cezarego Barykę w ekranizacji powieści Przedwiośnie autorstwa Żeromskiego. Mogliśmy go oglądać także w polskich serialach, takich jak Na dobre i na złe, czy Przyjaciółki. Ostatnio zagrał w filmie gangsterskim Furioza

Kultowe opowiadanie dla dzieci

O psie, który jeździł koleją to opowiadanie, które pojawiło się na rynku w 1967. Roman Pisarski stworzył ponadczasową opowieść o oddaniu, przyjaźni i miłości. Głównym bohaterem książeczki jest pies Lampo, którego pewien zwiadowca znalazł na stacji kolejowej. Futrzak kilkakrotnie uciekał właścicielom i wybierał się w samotne podróże pociągami. Zawsze jednak wracał do domu. 

Co ciekawe, autor napisał to opowiadanie bazując na prawdziwych wydarzeniach. Kundelek Lampo żył we Włoszech w latach 50. XX wieku i faktycznie potrafił samodzielnie podróżować pociągami. Był najczęściej fotografowanym psem w tamtych czasach. 

Książeczkę można kupić w wielu popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
O psie który jeździł koleją
Roman Pisarski7
Okładka książki - O psie który jeździł koleją

Jednym z największych bohaterstw jest oddanie własnego życia za drugą osobę. Czy każdy byłby w stanie zrobić coś takiego? Opowieść O psie, który...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje