2 sezon „Rodu smoka” będzie szybciej, niż przypuszczano?

Data: 2022-10-24 07:00:01 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Ród smoka jest jednym z najpopularniejszych seriali platformy HBO Max. Dziś na HBO mogliśmy zobaczyć ostatni odcinek produkcji, tymczasem w sieci pojawiły już się informacje na temat drugiego sezonu! Wiemy gdzie i kiedy rozpoczną się prace na planie! 

Obrazek w treści 2 sezon „Rodu smoka” będzie szybciej, niż przypuszczano? [jpg]fot. materiały prasowe / HBO Max

Ród smoka to prequel kultowego już serialu, czyli Gry o Tron. Podobnie jak oryginalna seria, także najnowsza produkcja HBO Max bazuje na powieści Ogień i krew autorstwa George'a R.R. Martina. Wszystko, co możemy teraz zaobserwować w serialu, miało miejsce trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Pieśni Lodu i Ognia. Niedługo po premierze dowiedzieliśmy się też, że HBO potwierdziło kolejny sezon. W tym tygodniu na platformie streamingowej zadebiutował natomiast kolejny, siódmy już odcinek serialu

Ród smoka – sezon 2 – kiedy rozpoczną się prace na planie?

Ledwo zadebiutował ostatni odcinek 1. sezonu Rodu smoka, tymczase już teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat kontynuacji serialu! Jak podaje hiszpańskojęzyczna gazeta „Hoy”, pojawiły się pierwsze informacje na temat powrotu filmowców na plan serialu. Ekipa ma trafić na plan już wiosną przyszłego roku, a zdjęcia mają być kontynuowane w Cáceres w Hiszpanii.  Przestrzenie tego miasta wykorzystane zostały przez twórców Rodu smoka do realizacji Królewskiej Przystani. To miejsce, w którym rezyduje rządząca Siedmioma Królestwami rodzina Targaryenów. Tam nakręcono również wiele scen z oryginalnej Gry o Tron. 

czytaj także: Spin off „Gry o Tron" nie pokaże przemocy seksualnej. Jaki jest powód?

czytaj także: „Ród Smoka” – Matt Smith musiał zagrać zbyt wiele scen seksu?

Zakłada się, że produkcja będzie trwała od marca do czerwca przyszłego roku. Prawdopodobnie jednak sami aktorzy będą brać udział w nagraniach od kwietnia do maja. Pozostały czas zostanie wykorzystany na przygotowania oraz wstępną postprodukcję. Niestety wydaje się, że prequel Gry o Tron wcale nie zawita szybko na nasze ekrany. Możliwe, że wydarzy się to dopiero w 2024 roku

Cáceres – wyjątkowe miasto dla fanów Gry o Tron

Cáceres to miasto w zachodniej Hiszpanii, które co roku jest mocno oblegane przez turystów. Wśród nich są też zagorzali fani Gry o Tron. , bo nie jest to tylko jedna z filmowych lokacji, ale również przestrzeń, w  której organizowane są festiwale skierowane dla miłośników świata Westeros.

czytaj także: „Ród Smoka” – 9 różnych smoków? To nas czeka w spin-offie „Gry o tron”!

Od 21 do 23 października w hiszpańskim mieście odbywał się wyjątkowy event. Na uczestników czekało wiele atrakcji, takich jak konkursy cospleyerów, wystawa średniowiecznej szermierki, pojedynki i koncerty. Na wydarzenie zaproszeni zostali także międzynarodowi znawcy sagi Pieśń Lodu i Ognia oraz popularni hiszpańscy youtuberzy i podcasterzy.

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź tego wydarzenia:

Ród smoka 2, czyli rozrastające się uniwersum GOT

Ród smoka jest produkcją, która adaptuje nowy cykl George'a R.R. Martinczyli Historię Targaryenów. Drugi sezon prawdopodobnie będzie bazował na drugiej części powieści Ogień i krew. Co jednak ciekawe, Ród smoka nie będzie jedynym spin-offem Gry o tron. W planach jest jeszcze realizacja pięciu innych seriali związanych ze światem stworzonym przez George'a R.R. Martina. Jedna z produkcji ma opowiadać dokładnie o tym, co wydarzyło się dalej z Johnem Snow.

Co ciekawe autor cały czas pracuje też nad dokończeniem cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Na swoim blogu dodał obszerny wpis na temat Wichrów Zimy i postępów w pisaniu. Fani już nie mogą się doczekać, w jaki sposób rozegra zakończenie serii, zwłaszcza że to zaproponowane przez scenarzystów serialu HBO bywało krytykowane zarówno przez fanów, jak i recenzentów. Nawet twórcy Rodu smoka zaznaczyli żartobliwie, że tworząc nowy serial, nie chcą popełnić tych samych błędów, co przy poprzedniej produkcji!

Polecamy się również zapoznać z pierwszą częścią powieści George'a R.R. Martina Ogień i krew. Książkę znajdziecie w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: ród smoka, gra o tron,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz. 1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz. 1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje