„Stranger Things” powróci z 5. sezonem?

Data: 2022-06-02 06:11:53 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na Netflix bezapelacyjnym królem serialowym jest pierwsza część czwartego sezonu Stranger Things. I choć do premiery finałowych dwóch odcinków sezonu został jeszcze miesiąc, widzowie już zastanawiają się co dalej z tą trzymającą w napięciu opowieścią. 

Obrazek w treści „Stranger Things” powróci z 5. sezonem? [jpg]

Od dłuższego już czasu wiemy, że doczekamy się sezonu piątego serialu Stranger Things, który stał się hitem platformy. Netflix oficjalnie potwierdził tę informację. Wiemy, że serial będzie miał kolejny sezon — część piątą. Ale co dalej z historią? Co jeszcze planuje dla widzów Netflix? Sprawdzamy!

Stranger Things sezon 5. – co wiadomo?

Pierwsza część czwartego sezonu Stranger Things, składająca się aż z siedmiu długich odcinków, pojawiła się na platformie Netflix pod koniec maja. Natychmiast stała się przebojem, bijąc wszelkie rekordy popularności. I choć część druga, w której znajdziemy jedynie dwa finałowe dla serii odcinki, pojawi się na Netflix dopiero za miesiąc, to już teraz wiadomo, że produkcja będzie kontynuowana w kolejnej serii.

Może zainteresuje Cię także...

Informacja została już potwierdzona przy okazji promocji sezonu 4. Doczekamy się Stranger Things: sezon 5, jednak będzie to już zakończenie opowieści, którą pokochały miliony widzów na całym świecie. Tym samym sezonem piątym Netflix zamknie o Jedenastce i  paczce jej przyjaciół. Na ten moment jednak twórcy nie zdradzili nic z tego, co zaoferuje fabuła. 

Stranger Things sezon 5 – czy będzie? 

Premiera sezonu piątego Stranger Things jest potwierdzona i z całą pewnością doczekamy się kontynuacji. Twórcy pozwolą nam ponownie śledzić losy lubianych przez widzów bohaterów, w odcinkach, które mają być, jak już wspominaliśmy, zamknięciem opowieści i jej wielkim finałem. 

Jednak wiemy także, że bracia Duffer z opowieścią w klimacie Stranger Things, powrócą po finałowym piątym sezonie. Chodzą pogłoski o planach na spin-offy produkcji. Na razie pojawiły się informacje o jednym, który według doniesień, ma nie wiązać się z historią miasteczka i bohaterów wcześniejszych sezonów. 

Stranger Things sezon 5 – kiedy premiera? 

Przerwa między sezonem trzecim, a czwartym była naprawdę długa. Na rozwinięcie opowieści, która finalnie została podzielona w czwartym sezonie na dwie części, czekaliśmy ponad dwa lata, a sezon 4. zadebiutował na platformie dopiero pod koniec maja. Związane to było z trwającą na świecie pandemią i niemal półroczną przerwą na planie.

Przeczytaj również:

Na kolejny, piąty i ostatni już sezon, prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać aż tyle, jeśli, oczywiście, podczas zdjęć nie pojawią się nieprzewidziane problemy. Pewności co do daty premiery jednak nie ma, a Netflix oficjalnie nie potwierdza, kiedy miałby pojawić się finałowy sezon serialu. Należy jednak przypuszczać, że 5. sezon Stranger Things, zadebiutuje na Netflix najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku, być może jesienią. Należy się również sądzić, że podobnie jak w przypadku sezonu czwartego, również i finałowy zostanie podzielony na części. 

Stranger Things – książki 

Serial Stranger Things to flagowa produkcja platformy Netflix, serial niezwykle popularny, na którego podstawie powstało już sporo książek. Wśród nich znajdziecie: Stranger Things. Szóstka, Stranger Things. Mroczne umysły, Stranger Things. Obóz naukowy, Stranger Things. Ciemność nad miastem, Stranger Things. Prosto w ogień czy Stranger Things. Po drugiej stronie.

"Stranger Things. Mroczne umysły" (Wydawnictwo Poradnia K), autorstwa Gwendy Bond można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje