Cząstka ciebie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-11-27
Dodał/a książkę: dayna15

Nie można nie zauważyć podobieństw stylu autorki do książek Diane Chamberlain. Rozdziały przedstawiane są z perspektywy różnych uczestników rodzinnego dramatu i mamy możliwość poznania przeszłości bohaterów. Lucy i Luke od lat bezskutecznie starają się o dziecko, a wszystkie ich próby kończą się poronieniami. Aktualnie trwa najdłuższa ciąża Lucy, ale i ona kończy się stratą nienarodzonego dziecka, a w tym samym czasie Luke ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Zdruzgotana Lucy czuwa przy łóżku męża i tam spotyka Stellę w zaawansowanej ciąży. Okazuje się, że Luke zdradził Lucy, a Stella spodziewa się jego dziecka. Po 2 miesiącach mężczyzna wybudza się ze śpiączki i umiera. Plusy: - śmierć Luke'a, co jest ciekawym zakończeniem. Minusy: - postawa Lucy, która niejako pchnęła męża do zdrady, traktując go jako dawcę spermy, a nie męża, - płasko prowadzona akcja, zabrakło mi przekazu emocjonalnego, który występuje u Chamberlain, niby jest zdrada, śmierć i utracona miłość, ale czytając nie czułam nic.

Kup książkę Cząstka ciebie

Zobacz opinie o książce Cząstka ciebie