Kurs dziennikarstwa dla samouków

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
Data wydania: 2014-09-09
Dodał/a książkę: Edyta Staniec

Dość sceptycznie podchodzę do wszelkich poradników i samouczków typu: kurs pisania, kurs gotowania, kurs dziennikarstwa, etc. Odstręcza mnie w głównej mierze ich poziom i sposób podejścia do kursanta – albo jak do zupełnego ignoranta, albo jak do zaawansowanego już adepta sztuki tajemnej.

Zdarza mi się jednak sięgać z czystej ciekawości do podobnych pozycji, szukając możliwości rozwoju. Jak to mówią, co mnie nie zabije, to mnie wzmocni.

Tak było i tym razem z pozycją Małgorzaty Karoliny Piekarskiej Kurs dziennikarstwa dla samouków. Jak okazało się dość szybko, był to bardzo mądry i dobry wybór, który polecam wszystkim, którzy kochają pisać, czytać i poszukiwać. I nieważne, czy mają zamiar parać się dziennikarstwem, czy nie.

Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że Kurs dziennikarstwa… jest podręcznikiem krótkim i treściwym, napisanym w sposób przystępny i prosty. Prosta, felietonowa formuła i lekkość, to zdecydowane jego zalety. Jego autorką jest Małgorzata Karolina Piekarska, czyli doświadczona dziennikarka prasowa, telewizyjna i blogerka w jednym, która z niejednego pieca chleb jadła.

Książka ta ma bardzo prostą formę a zarazem sprawdzoną formułę, która zdecydowanie odpowiadać będzie licealistom, marzącym o studiach dziennikarskich, choć może posłużyć i wszystkim amatorom próbującym swoich sił w dziennikarstwie. To podręcznik zwięzły, z podstawowymi i najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi kwestii dziennikarstwa. Reszta, czyli poszerzanie wiedzy, to zadanie domowe dla czytelników, polegające na samodzielnym poszukiwaniu wiadomości potrzebnych do dalszego rozwoju i pracy.

Kurs dziennikarstwa dla samouków jest dobrą podbudową do tego, by zostać profesjonalnym dziennikarzem w małych, lokalnych mediach, zwłaszcza internetowych, a zarazem świetnym podręcznikiem, z którego korzystać będą chętnie osoby poszukujące praktycznych porad i prostych rozwiązań oraz podpowiedzi, które sprawdzą się w praktyce. Dzięki wprowadzeniu zadań praktycznych, które każdy samouk zrealizować może po przestudiowaniu rozdziału omawiającego dane zagadnienie, ma się szansę i okazję na przećwiczenie teorii w praktyce.

Najogólniej rzecz ujmując, książka ta jest zatem dobrym podręcznikiem na początek trudnej i wyboistej drogi dziennikarskiej. Serdecznie polecam.

Kup książkę Kurs dziennikarstwa dla samouków

Zobacz opinie o książce Kurs dziennikarstwa dla samouków
Czucie i Wiara czyli warszawskie duchy
Małgorzata Karolina Piekarska0
Okładka ksiązki - Czucie i Wiara czyli warszawskie duchy

„Czucie i Wiara” to nazwa mieszczącego się na Saskiej Kępie biura detektywistycznego, prowadzonego przez Józefa i Bronisława Krosnowskich...

Tropiciele
Małgorzata Karolina Piekarska0
Okładka ksiązki - Tropiciele

Kuba przeprowadza się z rodziną na Saską Kępę. Nowy dom, nowa okolica, nowa szkoła, nowi ludzie... Początkowo nic mu się tu nie podoba. Jednak gdy przypadkowo...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa