Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

kingaczyta.blogspot.com Są takie elementy naszego ciała, o których raczej nie mówimy. A nie robimy tego, bo się wstydzimy, uznajemy je za nieinteresujące, a w rzeczywistości odgrywają one ogromną rolę w naszym funkcjonowaniu. A mowa tu o jelitach. Tak, tak, to nie żart; ta książka jest właśnie o nich. A co lepsze, wcale nie trzeba być studentem medycyny, uczniem profilu biologicznego, żeby móc i co najważniejsze - chcieć ją przeczytać. Początkowo myślałam, że ta książka to jakiś żart albo ma po prostu podchwytliwy tytuł. Ale nie. To jest opowieść o jelitach. Zanim jednak klikniecie na krzyżyk zamykający przeglądarkę, dajcie mi trochę czasu, bo jestem przekonana, że w jakiś sposób na pewno zachęcę Was do lektury. Jelita na ogół wydają się nieciekawe, nikt też jakoś szczególnie chętnie nie opowiada o swoich chorobach z nimi związanymi. Autorka natomiast pokazuje, że jest to bardzo ciekawy organ. Nigdy nie sądziłam, że można tak wyśmienicie i tak lekko przekazywać podstawową wiedzę medyczną. Nie brakuje tutaj humoru, a autorka bez skrępowania przeprowadza nas przez czynności fizjologiczne, takie jak na przykład wypróżnianie. Dołączone rysunki są świetnym dodatkiem i chociaż nie są niezbędne, to ładnie wszystko obrazują. Po przeczytaniu tej książki czuję się naładowana wiedzą. Poznałam mnóstwo interesujących faktów i lepiej zrozumiałam wszystkie te procesy zachodzące w moim organizmie. Oby więcej takich książek. Ja chętnie przeczytałabym w takim stylu o każdym innym organie. Tak więc zachęcam Was do odbycia niezwykle pasjonującej podróży wgłąb ciała i lepszego poznania swoich jelit. Potraktujcie ten tytuł jako ciekawostkę i sięgnijcie po tę książkę, bo warto. Czyta się ją jak dobrą historię!

Informacje dodatkowe o Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-03-04
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: agnik66

Zobacz opinie o książce Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Kup książkę Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała