Krwawy kwiat. Trylogia oporu. Tom 1

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-01-22
Tytuł oryginału: Blodlokan. Resistance Trilogy
Dodał/a opinię: beatastepien

"Krwawy kwiat" to thriller, którego zapowiedź niezwykle mnie zachwyciła, a książka nie rozczarowała.
Początkowo autorka wprowadza nas w życie Sary, która nie miała łatwego życia już od początku jego trwania. Nękanie przez rówieśników w szkole sprawiło, że dziewczyna nie miała wysokiej samooceny, a jej pewność siebie zanikła. Dodatkowo trudne przejścia w dorosłym życiu, których doświadczyła, gwałt i tajemnicza śmierć ojca, nie ułatwiły jej już i tak ciężkiego życia.
Postanawia się od tego odciąć i zacząć od nowa. Aby zrealizować swój plan wyjeżdża w nieznane, gdzie chce wszystko zacząć jeszcze raz. Początkowo poznaje Belle, z którą dzieli mieszkanie i dobrze się dogaduje, niemniej jednak z czasem zaczyna dostrzegać coraz to dziwniejsze rzeczy, które dzieją się wokół niej. Czy można tak po prostu się odciąć i zacząć od nowa....
Książka nie jest zła, ale nie zaliczyłabym jej do grona świetnych. Akcja dzieje się dość powoli, momentami zbyt długie opisy, które się ciągną i nudzą. Początek dość nudny, ale druga połowa już zdecydowanie lepsza.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Tagi: Szwecja

Kup książkę Krwawy kwiat. Trylogia oporu. Tom 1