Ucieczka w dzicz

Tom 1 cyklu Wojownicy. Początek przepowiedni (seria pierwsza)

Kocie Klany

Pomysł na ,,inną" fantastykę zawsze jest dobrym pomysłem. Pisarz odchodząc od powszechnych stereotypów i dość popularnych istot nadnaturalnych może tylko na tym zyskać. Erin Hunter odeszła od popularnych tematów i stworzyła coś, co przyciągnęło miliony czytelników. ,,Ucieczka w dzicz" rozpoczyna serię ,,Wojowników" - serię o walecznych kotach, o odwadze, honorze, lojalności i zaufaniu.

Lasy od wieków należą do dzikich kotów. Każdy klan kotów ma swoje terytorium, którego strzeże przed innymi. Obecnie panują cztery klany dzikich kotów i każdy wie, gdzie jego miejsce. Jednak brak pożywienia zmusza jeden z klanów do złamania reguł, złamania kodeksu wojownika. Klan Pioruna musi się bronić przed Klanem Cienia. Przywódczyni Klanu Pioruna zmuszona jest przyjąć do swojego klanu domowego kota, który okazuje się bardzo waleczny i oddany życiu w lesie. Czy to wystarczy, by pokonać bezwzględny Klan Cienia?

,,Ucieczka w dzicz" to książka dobra dla czytelnika w każdym wieku. Tym bardziej, że na okładce zamieszczona jest informacja, iż treść książki odpowiednia jest również dla młodszych czytelników. Bo to oni powinni się uczyć o lojalności, o zaufaniu, o honorze. Oni głównie powinni kształtować w sobie postawę godną ,,wojownika". Oni powinni wiedzieć czym jest dobro, a czym zło. Zdaję sobie sprawę, że wychowanie dziecka nie jest prostą sprawą i dlatego powinniśmy zachęcać młodych czytelników, by sięgali po takie właśnie książki. ,,Ucieczka w dzicz" w sposób prosty i ciekawy przedstawia czym jest lojalność, czym jest odwaga i zaufanie. Ma wpoić młodym czytelnikom dlaczego warto być szczerym i dlaczego warto się poświęcać dla bliskich, a dorosłym ma uświadamiać, że takie cechy są warte posiadania.

Książka napisana jest bardzo przystępnie. Czyta się ją szybko i z zaciekawieniem, które nie opuszcza nawet na chwilę. Akcja mknie do przodu, nie zwalniając na chwilę. Bohaterowie, mimo że są to koty, posiadają cechy charakteru, które przypisujemy ludziom. Takie książki mają właśnie kształtować młodszych czytelników. ,,Wojownicy" wystartowali bardzo dobrze i mam nadzieję, że kolejne części będą na równie wysokim poziomie.

Powieści o kotach nie są codziennością. A wymyślenie takiej fabuły, by była odpowiednia i dla młodszych, i dla starszych czytelników to nie lada zadanie. Autorce udało się doskonale wszystko połączyć tworząc ciekawą całość i mam nadzieję, że nie zabraknie jej pomysłów. ,,Ucieczka w dzicz" to zaledwie początek historii o klanach kotów. Książkę polecam wszystkim, którzy nie boją się zderzenia z prawdziwymi zasadami. A dla miłośników kociaków ta książka będzie czymś naprawdę wyjątkowym. Czytać o swoich ulubieńcach to marzenie każdego czytelnika.

Informacje dodatkowe o Ucieczka w dzicz:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2015-06-29
ISBN: 9788365122025
Tytuł oryginału: Into the Wild
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Dodał/a opinię: ksiazkomania

Zobacz opinie o książce Ucieczka w dzicz

Kup książkę Ucieczka w dzicz

Tygrysia Gwiazda i Sasza. Szukając schronienia
Erin Hunter0
Okładka ksiązki - Tygrysia Gwiazda i Sasza. Szukając schronienia

Po odkryciu prawdy o Tygrysiej Gwieździe, Sasza ucieka z lasu by odnaleźć nowe miejsce do życia z dala od klanów i złowieszczych planów swojego partnera...

Pierwsza bitwa
Erin Hunter0
Okładka ksiązki - Pierwsza bitwa

Chcesz bitwy? Będziesz miał wojnę!   Piorun odwrócił się od ojca, który okazał się tyranem nieuznającym słabości i współczucia. Jednak powrót do normalności...