/szesc-corek/619567/wszystkie-zycia-heleny-p-/283782
Avatar użytkownika - anitka

anitka - szuka książki

Szukam książki polskiej. Tłumaczenia mnie zmęczyły. Szukam czegoś kobiecego, ale nie poradnika czy "romansidła", chociaż trochę miłości nie zaszkodzi. Chciałabym znaleźć książkę, która dobrze się czyta i napisana jest fajnym językiem. Coś ciekawego, co wciąga.

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
Literatura piękna Każdy Akceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Napisana jest prze-wspaniale. Czyta się po prostu jednym tchem. Każdy rozdział, to opowieść o innej "córce", dzięki czemu książka ma tempo. Poza tym każdy rozdział jest trochę inny -jeden jest bardziej romantyczny, inny nawet jakby sensacyjny, itd. Dialogi są czasem śmieszne, czasem refleksyne, ale bardzo prawdziwe. Podobało mi się, że każda z bohaterek w zależności od wieku czy wykształcenia używa trochę innego języka, właściwego sobie. I na koniec detale w tle, czyli małe rzeczy z przeszłości, o których już nie pamiętamy. W mlim przypadku, głównie z dzieciństwa. W przypadku mojej mamy, to głównie jej młodość. Bardzo gorąco polecam!

Dosyć lekka, napisana z humorem powieść jednej z moich ulubionych polskich pisarek. Charakterystyczny dla autorki styl, zabawne dialogi i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno się oderwać od książki. Polecam!

1
Reklamy