/cien-i-kosc/284273/buntowniczka/911497/monument-14--niebo-w-ogniu/1253330
Avatar użytkownika - weron_ika

weron_ika - szuka książki

Szukam książki, która mnie pochłonie. Czegoś, co jest warte uwagi ;) Byle nie wampiry i wilkołaki bo już mi się trochę przejadły ;O

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
Fantasy/SF Każdy Nieakceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

"Cień i kość" jest pierwszym tomem trylogii Grisza, która należy do nurtu młodzieżowego fantasy. Fantasy odpowiednio dojrzałego pod prawie każdym względem. Podejmuje powieść tematykę dorastania, wyboru życiowej drogi, przyjaźni i zaufania, demoralizującej siły władzy i wiedzy. Dobre połączenie warstwy rozrywkowej i refleksyjnej, podejmowanie tematów prostych i złożonych, sięgnięcie po stosunkowo prostą formę i nie do końca prosty język sprawiają, że lektura powieści może przynieść sporo radości. Atutem książki jest główna bohaterka, silna, ciekawa dziewczyna, osobowość. Fantastyczna i zarazem romantyczna historia.

Powieść jest dobrze napisana i czyta się ją z dużą przyjemnością. Ma tę właściwość, że solidnie wciąga i nie pozwala odrywać się od kart książki aż do końca. Nie jest to pozycja dla zdecydowanych wielbicieli dynamicznej akcji czy widowiskowych walk w kosmosie. Jest w niej miejsce zarówno na potyczki na obcych planetach, na ciekawe akcje militarne, ale również na spiski, politykę, psychologię, pokaz sprawnego rozwiązywania problemów logistycznych. Akcja po prostu nie dominuje. Po dynamicznych scenach walk przychodzi czas na rozbudowane opisy balu, politycznych rozgrywek, reminiscencje Kris (głównej bohaterki, tytułowej buntowniczki), ukazywanie świata widzianego oczami młodej, dwudziestodwuletniej kobiety poszukującej swojego miejsca w życiu. Jest miejsce na analizy skomplikowanych stosunków panujących we wpływowej rodzinie Kris w których polityka zawsze jest na pierwszym miejscu, a potem długo, długo nic.

Polecam cały cykl Monument 14. To proza pokazująca świat w obliczu katastrofy ekologicznej wywołanej przez człowieka. W szczególności koncentrująca się na postawach, zachowaniu dzieci i młodzieży w sytuacjach dla nich nowych i zarazem skrajnych. Jest w niej coś z ducha "Władcy much" Goldinga. Jest akcja, dylematy, dramaturgia wydarzeń.

Polecam ci "Powrót Czarnoksiężnika". Jest to książka, którą przyjemnie i błyskawicznie się czyta, nie tylko ze względu na liczbę stron, ale też na wartką akcję. Pierwsza część "Sieben Siegel" może nie jest powalająca, ale następne tomy, to jest coś!!! ;) Polecam

1
Reklamy