/angielski-w-cztery-tygodnie-etap-2/165876/harry-potter-i-kamien-filozoficzny/240958/angielski-kurs-podstawowy--3-edycja--ksiazka-+-3-plyty-cd-+-program/1224301/angielski-raz-a-dobrze--intensywny-kurs-w-30-lekcjach-dla-poczatkujacych/169453/blondynka-na-jezykach--angielski-usa/290920
Avatar użytkownika - delfinn

delfinn - szuka książki

do nauki angielskiego w domu

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Języki obce 1000 Każdy Nieakceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Avatar użytkownika - mojeksiazki
mojeksiazki

Autor prośby o polecenie książki wybrał tego użytkownika! Zobacz opis książki w naszym serwisie!

polecam

Nie jestem pewna, czy chodziło Ci raczej o podręcznik, czy jednak wolałabyś uczyć się języka czytając zwyczajne angielskie książki, ale jeśli miałaś na myśli to drugie, to bardzo polecam całą serię Harrego Pottera w oryginalnym wydaniu. Dlaczego? Po pierwsze, J.K. Rowling ma niesamowity talent do łączenia bogatego języka z łatwością czytania i używaniem zrozumiałych zwrotów. Po drugie, dialogi i opisy są prowadzone w naturalnej angielszczyźnie bez zbędnej pisarskiej pompy czy dziwnych stylizacji przez co bardzo przypominają naturalny, mówiony język, choć oczywiście nie brakuje w nim literackiego piękna. Po trzecie, książki są wciągające, czyta się je szybko i dobrze, nawet jeśli już wcześniej ktoś miał przyjemność się z nimi spotkać. W dodatku podczas lektury oryginalnej, angielskiej literatury z ograniczonym dostępem do słownika, można nauczyć się rozumienia sensu z kontekstu, nawet przy braku znajomości części słówek. Oraz oczywiście (last but not least), jest to jedna z prostszych do zdobycia obcojęzycznych pozycji, można ją dostać w Świecie Książki, Matrasie i Empiku, a także w większości bibliotek obcojęzycznych, a czasem nawet w tych tradycyjnych. Jest to jedna z pierwszych książek, po które sięgałam zaczynając przygodę z angielskimi książkami i jedna z tych, których nie pożałowałam. Poziom językowy oszacowałabym na B2. Bardzo polecam.

Mam włoski z tego wydawnictwa i jest super! W pół roku bezwiednie słuchając przy każdej nadarzającej się okazji ( kąpiel, podróż autem) opanowałam podstawy języka i we Włoszech brylowałam jako jedna z nielicznych turystek swobodnie i z chęcią nawiązująca konwersacje z Włochami w ich rodzimym języku:-) Super było słyszeć te pochwały:-) Płyta MP3 - to kurs na komputerze. Można więc albo wkuwać doskonale opracowane regułki, słówka, dialogi, albo słuchać i powtarzać. Na wszystkich płytach Edgar po lektorze następuje pauza, czas na głos uczącego się - nauka przez powtarzanie. Mi to mega pomogło, bo na płytach są wszystkie słówka do wkucia i dialogi puszczane z tłumaczeniem do powtórzenia. Bardzo fajne spotkanie i mam jeszcze komplet dla średniozaawansowanych - to dopiero przygoda!

To kurs dla samouków z gramatyką, ćwiczeniami i testami z rozwiązaniami. Najpotrzebniejsze informacje, dialogi, słówka do nauki i całe zwroty. Bardzo łatwo można się nauczyć, bo wszystko jest jasno i przejrzyście. Z Wydawnictwem Lingo uczę się rosyjskiego i niemieckiego. Do moich książek dołączone są płyty CD z dialogami. Ta nie wiem, ale z tymi dwoma językami opracowania są bardzo podobne.

Jak niżej opisałam, ale konkretnie do komunikowania się w Ameryce, bo jednak tak samo brzmiące słowa znaczą co innego na obu kontynentach. Czyli trzeba określić cel dokładniej:-) Ja uczyłam się brytyjskiego, a Amerykański jest tak do uzupełnienia umiejętności posługiwania się tym językiem obcym.

Reklamy