Okładka książki - Demaskator

Demaskator

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2017-03-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7985-963-4
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: The whistler
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska, Andrzej Szulc
Dodał/a recenzje: Ewelina Olszewska

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Skorumpowana sędzina i demaskator, który pragnie ujawnić jej czyny za wszelką cenę. Korupcja, morderstwa, niedozwolone zagrania. Nierówna walka dobra ze złem.

 

Już pierwszy rozdział książki zwiastuje, że przed czytelnikami niezapomniana literacka przygoda. Grisham zapowiada niezwykłą tajemnicę, wyboistą drogę prowadzącą do rozwiązania zagadki i wprowadza w powieściowy świat ludzi, którzy nie przebierają w środkach, by osiągnąć cel. Akcja nabiera tempa od pierwszych stron powieści - i ani na chwilę nie zwalnia. Nietrudno się w tej powieści zaczytać. Grisham znowu dotknął tematykę prawa, jednak tym razem podszedł do tematu w nieco inny sposób niż we wcześniejszych powieściach.

 

Skorumpowana sędzina i człowiek, który pragnie skompromitować ją za wszelką cenę, który chce pokazać światu jej przewinienia, nieuczciwość, nieczyste zagrania. Spore zaciekawienie budzi spisek, w którym czynny udział brała sędzina. Ukazana na przestrzeni lat intryga przyciąga uwagę dopracowanym planem i brutalnością czynów przestępczych. Najbardziej jednak zaskakujące jest to, że sprawcy wciąż pozostają na wolności. Z drugiej strony - szalenie intrygująco wypada postać demaskatora. Kto mógłby nim być? Z jakiego powodu podjął się swej misji? Co takiego zrobiła sędzina, że ktoś pragnie ją pogrążyć, narażając własne życie?

 

Grisham serwuje czytelnikom kolejne zwroty akcji, z każdą stroną mnożąc tajemnice i nieczyste zagrania. Szybkie tempo, krótkie rozdziały, przebiegłość przestępców i upór ludzi, którzy ich ścigający sprawiają, że kolejne strony połyka się bardzo szybko. 

 

Świetnie w powieści wypada silna i odważna bohaterka, która świetnie odnajduje się w zupełnie nowej sytuacji. Nie ustępują jej pozostałe postaci, ale to właśnie przedstawicielka Komisji Dyscyplinarnej Sędziów okazuje się najbardziej interesującą bohaterką książki. To osoba, która dla swej pracy gotowa jest poświęcić wszystko. 

 

Demaskator to świetna powieść sensacyjna, której fabuła wielokrotnie zaskakuje i przypomina wartkie kino akcji. Wątki związane z prawem i sądownictwem urozmaicają lekturę, ale - choć odgrywają w powieści sporą rolę - nie nużą. Demaskator to kolejny przykład tego, że nazwisko Grishama jako autora powieści stanowi najlepszą rekomendację. 

Kup książkę Demaskator

Zobacz opinie o książce Demaskator
Inne książki autora
Malowany dom
John Grisham0
Okładka ksiązki - Malowany dom

Jesień 1952 roku w stanie Arkansas. Przez sześć tygodni wszyscy - nawet siedmioletni Luke Chandler - harują od świtu do nocy, zmagają się ze skwarem, deszczem...

Apelacja
John Grisham0
Okładka ksiązki - Apelacja

Przysięgli byli gotowi.Po czterdziestu dwóch godzinach obrad, po siedemdziesięciu jeden dniach procesu, po pięciuset trzydziestugodzinach zeznań...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy