Okładka książki - Drugie bicie serca

Drugie bicie serca

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8073-485-2
Liczba stron: 400
Dodał/a recenzje: Joanna Żelazny

Ocena: 6 (2 głosów)

Zabawna, wzruszająca i szokująca. Drugie bicie serca to nie jest książka dla czytelników-amatorów. To opowieść o stracie, bólu, przerażeniu i nadziei na nowe życie.


Jonny Webb, piętnastolatek-robot, każdego dnia walczy o życie. Podłączony do aparatury filtrującej krew, liczy na to, że pewnego dnia jakimś cudem znajdzie się dla niego nowe serce. Każdego dnia budzi się w szpitalu, zastanawiając się, czy to właśnie dzisiaj umrze. Uczestnicząc w szpitalnych chwilach radości i tragedii, nastolatek stara się pogodzić z nieuniknionym losem.


Leo Brody, piętnastoletni gwiazdor piłki nożnej, zarozumiały muzyk i… wkurzający brat. Przyćmiewając swoją wiecznie nadąsaną siostrę, Leo korzysta z popularności i uwielbienia rówieśników. Podsycając trwający konflikt, nastolatek stawia siostrze wyzwania, które nieuchronnie prowadzą do katastrofy.


Niamh Brody, piętnastoletnia siostra i… siostra. Żyjąc w cieniu idealnego brata, dziewczyna przeżywa trudny okres. Zmagając się z kłopotami w szkole, niezadowoleniem rodziców, pyszałkowatością brata i milionem innych drobnych spraw, Niamh marzy o ciszy i samotności. Niestety, czasem marzenia stają się koszmarami.


Co łączy tę trójkę? Czy Jonny’emu uda się „odhaczyć" listę wszystkich miejsc, które planuje odwiedzić? Czy Leo przesadnie nie igra z losem? Czy Niamh uda się pozbyć swojego największego utrapienia?


Miejscami nieco przewidywalna - co nie przeszkadza jednak w zgłębianiu tej historii, miejscami autentycznie zaskakująca i uzdrawiająca książka Drugie bicie serca to wartościowa powieść, po którą powinien sięgnąć każdy nastolatek. To historia mówiąca o stawianiu czoła przyszłości, pomimo traumatycznych wydarzeń, które napawają lękiem. To opowieść o drugiej szansie, na którą zasługują nieliczni.


Tamsyn Murray sięga po niełatwą tematykę, starając się uwrażliwić czytelników na kwestię transplantologii. Powieść Drugie bicie serca to szokująca książka, która jednak w przystępny sposób dotyka drażliwych problemów, która skłania do refleksji, oswaja ze śmiercią i namawia do udzielenia innym pomocy, która... nie wymaga żadnego poświęcenia. Drugie bicie serca to także hołd dla wszystkich osób zmagających się ze śmiertelnymi chorobami, dla członków personelu medycznego, robiących wszystko, co w ich mocy na rzecz ludzi, którzy stracili nadzieję na drugą szansę.

Kup książkę Drugie bicie serca

Zobacz opinie o książce Drugie bicie serca
Inne książki autora
Uwierz Lucy
Tamsyn Murray0
Okładka ksiązki - Uwierz Lucy

Szesnastoletnia Lucy jest duchem. Od pół roku tkwi w miejscu, gdzie została zamordowana na Carnaby Street w Londynie. Nie może się stamtąd wydostać. Jeremy...

Zakręcona Cassidy. Gwiazda reportażu
Tamsyn Murray0
Okładka ksiązki -  Zakręcona Cassidy. Gwiazda reportażu

Cassidy Bond nie daje za wygraną i  za wszelką cenę pragnie odkryć w sobie jakiś talent. Petycja do rządu Jej Królewskiej Mości w sprawie noszenia...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy