Dzieci lampy i Dżinn Faraona

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7359-352-7
Dodał/a recenzje: edytakkk

John i Filippa Gaut, zupełnie różniące się od siebie bliźnięta, dowiadują się od wujka Nemroda że są dżinnami. Wcześniej nikt im o tym nie powiedział gdyż, ich mama dżinnija obiecała ojcu, który jest człowiekiem, że wychowa bliźniaki jak normalne ludzkie dzieci.

"Dzieci lampy I Dżinn Faraona" to pierwsza książka o dżinnach jaką czytałam i nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Pozycja ta jest napisana bardzo przekonująco, nie raz oparta na prawdziwych faktach, przez co czytając całym sercem się wierzy, że dżinny naprawdę istnieją. Autor pisząc, nie raz sięgał do mitów, legend i... Księgi tysiąca i jednej nocy.

Książka jest napisana w prosty, przystępny sposób, a czas teraźniejszy i fakt, że wiemy tylko tyle, ile wie John i Filippa sprawia, że sami możemy razem z nimi rozwiązywać zagadki i szukać odpowiednich rozwiązań.

Mimo, że główni bohaterowie - bliźnięta, mają 12 lat, również starszym czytelnikom może spodobać się lektura, jednak jest to typowa książka fantasy, więc jeśli ktoś nie przepada za tym gatunkiem, wątpię aby polubił tą pozycję.

"Dzieci Lampy I Dżinn Faraona" to dopiero pierwsza książka z tej serii, ale już zaczynam czytać następną, niestety nie wszystkie książki z serii są przetłumaczone na język polski, mam wielką nadzieję, że to się zmieni.

Ogólnie lektura jak najbardziej przypadła mi do gustu, szybka akcja, bynajmniej nie sprawia, że gubimy się w jakimś momencie, autor bardzo precyzyjnie wplótł w opowiadanie krótkie opisy, które nie znudzą, ale wystarczą abyśmy potrafili wyobrazić sobie postacie i sytuacje o których czytamy.

Kup książkę Dzieci lampy i Dżinn Faraona

Zobacz opinie o książce Dzieci lampy i Dżinn Faraona
Dzieci lampy i królowa Babilonu
P. B. Kerr0
Okładka ksiązki - Dzieci lampy i królowa Babilonu

John i Filippa, pochodzące ze starożytnej linii dżinów, obdarzone magicznymi zdolnościami oraz mocą przemiany w zwierzęta, bliźnięta pakują się w nieliche...