Modelowanie sylwetki metodą Delaviera

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320040791
Liczba stron: 256
Dodał/a recenzje: miriamszel

Ocena: 0 (0 głosów)

Marzeniem każdego człowieka jest trwanie w całkowitym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Ponieważ czasy współczesne charakteryzują się ogólnym pośpiechem i - często - lekceważeniem czynników najbardziej potrzebnych, człowiek zmuszony jest zadbać o realizację podjętych planów i zamierzeń we własnym zakresie. Na plan pierwszy wysuwa się troska o ciało.

 

Książka „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera” jest kompetentnym przewodnikiem po świecie ćwiczeń siłowych. Ma na celu zachęcenie czytelnika do wkomponowania w swoje codzienne zajęcia treningu, możliwego do wykonania w warunkach domowych. Nie potrzeba do tego szczególnych sprzętów. Wystarczy krzesło, hantle, taśma elastyczna, a niejednokrotnie tylko opór własnego ciała.

 

Książka napisana jest w sposób spójny i logiczny. Na wstępie scharakteryzowano poszczególne przyrządy treningowe i poprzez ilustracje przedstawiono sposoby prawidłowego ich użytkowania. Szczegółowo opisano następujące po sobie fazy dobrego treningu (rozgrzewka, trening docelowy i tzw. cool down czyli wyciszenie). Część właściwa to rozdziały poświęcone każdej grupie mięśniowej, które zostały rozrysowane w sposób anatomiczny. Dzięki zdjęciom, rysunkom i szkicom ukazany jest krok po kroku właściwy sposób wykonywania ćwiczeń. Autorzy zwracają uwagę na najczęściej popełniane błędy oraz proponują warianty dla osób bardziej zaawansowanych.

 

W kolejnej części podano konkretne programy ćwiczeń siłowych. Nie dajmy się zwieść stereotypom, że trening siłowy jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Adresatami są również kobiety, dlatego i one znajdą w książce dział sobie poświęcony. Ciekawym dodatkiem są programy treningowe dla osób uprawiających poszczególne dziedziny sportu: począwszy od golfa, poprzez narciarstwo, sporty motorowe i jazdę konną, a na sztukach walki skończywszy.

 

Opublikowana nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL książka „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera” z radością zostanie przyjęta przez sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Napisana jest w sposób przystępny, językiem całkowicie zrozumiałym (trudne pojęcia zostały szczegółowo wyjaśnione). Znajdują się w niej odpowiedzi na pytania nurtujące nie tylko osoby rozpoczynające ćwiczenia fizyczne, ale również te, w życiu których sport zajmuje zasadnicze miejsce. Niezwykle ważne są wskazówki dotyczące prawidłowego oddychania podczas treningu, informacje wyjaśniające pracę mięśni oraz wiedza na temat nieuniknionych zakwasów i możliwych kontuzji. Nie traćmy więc czasu na wyszukiwanie porad na internetowych forach dyskusyjnych. Sięgnijmy po kompendium wiedzy przygotowane przez autorów.

Kup książkę Modelowanie sylwetki metodą Delaviera

Zobacz opinie o książce Modelowanie sylwetki metodą Delaviera
Reklamy