Nowe gry i zabawy ruchowe

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-10-10
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-770-2
Liczba stron: 96
Dodał/a recenzje: Katarzyna Krzan

Ocena: 0 (0 głosów)

O tym, jak niewiele ruchu mają teraz dzieci, przekonujemy się, porównując naszą dziecięcą aktywność na podwórkach późnego PRL-u z ich obecnym tkwieniem nieruchomo przed komputerami. Dla obecnych rodziców wydaje się nieprawdopodobne, że mogli spędzać całe dnie, bujając się na trzepaku czy budując szałasy w pobliskich krzakach. Teraz wszelkie zajęcia ruchowe są w pełni zorganizowane: by zagrać w piłkę, trzeba chodzić na treningi, by wyjść na dwór, trzeba pójść na ogrodzony plac zabaw, oblepiony unijnymi certyfikatami, by spotkać się z przyjaciółmi, trzeba najpierw umówić się telefonicznie. Nic dziwnego, że wygodniej jest siedzieć w domu i zajadać słodycze. Coraz trudniej skłonić dzieciaki do aktywności ruchowej. Trzeba nie lada podstępu, by dzieci zaczęły ćwiczyć, biegać czy po prostu się ruszać. A przecież mają w sobie pokłady niespożytej energii, która się marnuje.

 

W poradniku Nowe gry i zabawy ruchowe nauczyciele i rodzice dostają cały pakiet porad dotyczących tego, jak bawić się z dziećmi w sposób aktywny. Mamy tu zabawy pomagające w poznawaniu możliwości swojego ciała i atrybutów najbliższego otoczenia. Są zabawy ruchowe wzbogacające słownictwo, pomagające w poznawaniu różnych krajów i języków oraz świata liczb i kształtów. Okazuje się, że ruch może pomóc w nauce matematyki. Są także zabawy pomagające w rozwijaniu poczucia rytmu i zdolności muzycznych oraz wspierające dziecięcą kreatywność. Dzięki temu nauka okazuje się o wiele ciekawsza.

 

Zabawy są przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych, przedszkolaków i uczniów najniższych klas szkoły podstawowej. Wymagają także większej liczby uczestników. Mogą być zatem świetnym uzupełnieniem zwyczajnych zajęć lekcyjnych czy przedszkolnych. Jeśli, oczywiście, nauczyciele i wychowawcy znajdą na to czas i będą w stanie opanować rozbawione dzieciaki. Bowiem założeniem każdej z zabaw jest to, by dzieci same modyfikowały i rozwijały poszczególne zabawy. Jedynym elementem dyscyplinującym ma być tabliczka z napisem STOP, pokazanie której ma zakończyć wszelkie aktywności.

 

Z pewnością Nowe gry i zabawy ruchowe to wartościowa publikacja, która stanowić może źródło inspiracji dla osób opiekujących się dziećmi. To propozycja dla osób, którym może brakować pomysłów na wypełnienie małym podopiecznym czasu, ale też które nie radzą sobie z ich wybujałą aktywnością ruchową, nad którą czasem trudno zapanować. Szczególnie, gdy dzieciaków spotka się więcej…

Kup książkę Nowe gry i zabawy ruchowe

Zobacz opinie o książce Nowe gry i zabawy ruchowe
Inne książki autora
Nowe gry i zabawy pobudzające wszystkie zmysły
Andrea Erkert0
Okładka ksiązki - Nowe gry i zabawy pobudzające wszystkie zmysły

Uczenie się wielozmysłowe zakłada, że dzieci już od najmłodszych lat zdobywają wiedzę „z pierwszej ręki”, dostosowaną do ich indywidualnego...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy