Okładka książki - Nowe tajemnice Watykanu

Data wydania: 2013-01-24
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-2156-7
Dodał/a recenzje: kjakksiazka

Ostanie kilka miesięcy było dla świata wielkim zaskoczeniem. Abdykacja papieża Benedykta XVI, konklawe oraz Habemus Papam. W dobie emocjonujących wydarzeń, nagłośniona została książka Bernarda Lecomte ‘Nowe Tajemnice Watykanu’. Autor słynie z tego, że jest jednym z najwybitniejszych znawców Watykanu. Dziennikarza określono jako twórcę prawdy.

‘Nowe Tajemnice Watykanu’ są skierowane przede wszystkim do czytelnika, który kocha fakty historyczne i potrafi zmierzyć się z słodko-gorzką rzeczywistością. Informacje przedstawione w książce ukazują sekrety papieskiego państwa.  Przede wszystkim możemy dowiedzieć się co skrywają podziemia Watykanu, jak działa papieski wywiad, kto jest najważniejszym pracownikiem Stolicy Apostolskiej i dlaczego papież jest nieomylny. Do samodzielnego przeanalizowania pozostaje nagłośniona medialnie kwestia pedofilii w kościele, która ukazała Watykan w gorszącym świetle. Czytelnik musi być gotowy na poznanie głęboko skrywanych prawd przez ważnych rangą duchownych, które są opisane w krytyczny i dosadny sposób.

Lektura jest naszpikowana informacjami, które nie jeden łowca sensacji mógłby wykorzystać i stworzyć bestseller nastających czasów. Wiele lat badań autora nad funkcjonowaniem Stolicy Piotrowej poskutkowało tym, że książka wywołuje skrajne emocje i powoduję pogłębianie ciekawości. Jestem zafascynowana tym, że mogłam uczestniczyć w chwili, kiedy mity stały się faktami.

Jeśli chodzi o kwestię wizualną książki- rewelacja, która bardzo kusi. Okładka jest wymowna i przyciągająca wzrok. Rozdziały są wykonane w wyjątkowo ozdobny sposób, który umila zagłębianie się w lekturę. Uważam, że warto mieć w swojej biblioteczce perełkę historyczno- religijną.

Apeluję do tego, żeby nie bać się tego typu dzieł. Pewnie nie jeden z nas kiedyś zastanawiał się, czy media potrafią dotrzeć do prawdy? Czy kiedykolwiek będziemy w stanie zagłębić się w temat, aby obalić pogłoski? Jeśli jesteś gotowy na to, by zmierzyć się z kontrowersją przedstawioną przez autora, jest to książka wprost czekająca na Ciebie. Nie zwlekaj, wiedza pozwala rozwijać umysł. Bądź twórcą własnej opinii, na temat, który nigdy nie przestanie wstrząsać ludzkością.

Kup książkę Nowe tajemnice Watykanu

Zobacz opinie o książce Nowe tajemnice Watykanu
Tajemnice Watykanu
Bernard Lecomte0
Okładka ksiązki - Tajemnice Watykanu

Tajemnice Watykanu - miejsca najbardziej fascynującego i ukrytego przed światem. Historie, na podstawie których Dan Brown mógłby napisać kolejne książki...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński