Podręcznik pierwszej pomocy

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7778-697-0
Liczba stron: 288
Dodał/a recenzje: Damian Kopeć

Ocena: 6 (1 głosów)

Pomoc przedmedyczna dla każdego  

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy staje się w naszym życiu coraz ważniejsza. Z jednej strony to potrzeba czasów, gdyż karetka nie zawsze jest w stanie szybko dotrzeć na miejsce - chociażby z powodu korków (nie mówiąc już o niekończących się reformach). Z drugiej: wymóg prawa, które czasami nakazuje pod groźbą sankcji udzielenia pomocy poszkodowanym, na przykład w wypadku drogowym. Chodzi także o to, by w miarę możliwości pomóc, a nie przypadkiem zaszkodzić. By w miarę umiejętnie ocenić czyjś stan i w oparciu o przynajmniej minimalną wiedzę oraz ewentualne odbyte szkolenia udzielić pierwszej przedmedycznej pomocy. Książka dotyka wielu zagadnień, nie tylko związanych z wypadkami drogowymi, lecz i z codziennym życiem.

Podręcznik pierwszej pomocy, wydany przez Burdę Książki, to tłumaczenie dziesiątej edycji First Aid Manual zasłużonego wydawnictwa Dorling Kindersley. Książka jest dokładnie przemyślana, dopracowana w każdym szczególe. Skoncentrowana na szybkim i precyzyjnym przekazaniu konkretnej, praktycznej wiedzy.

Całość jest podzielona na rozdziały poświęcone grupom zagadnień - np. postępowaniu w czasie wypadku czy trudności oddechowych. Każdy rozdział, zawierający wiele szczegółowych problemów, ma przypisany kolor, widoczny na brzegu książki, który pozwala szybko zlokalizować dany temat osobom obeznanym z poradnikiem. Kolejne tematy szczegółowe (np. monitorowanie oznak życia, przemieszczanie poszkodowanego, konkretne urazy) są omawiane przeważnie na jednej, dwóch stronach. Układ graficzny służy łatwemu odszukiwaniu i przyswajaniu treści. Mamy w książce dużo ilustracji, zdjęć, schematów. Ważne informacje są ujęte w ramkach. Poszczególne etapy działań - wypunktowane. Indeks na końcu podręcznika pozwala szybko odszukać interesujące nas zagadnienie. Chcąc na przykład dowiedzieć się, co robić przy bólu ucha, odszukujemy hasło „ból” i podhasło „ucho”.

Podręcznik pierwszej pomocy jest autoryzowanym podręcznikiem takich stowarzyszeń, jak St. John Ambulance, St. Andrew’s First Aid i Brytyjskiego Czerwonego Krzyża. To one zadbały o merytoryczną jakość zawartych tu informacji i zaleceń. Ma służyć osobom, które udzielają pomocy przedmedycznej - np. rodzicom, opiekunom, kierowcom. Zawiera informacje na temat wstępnej opieki i podstawowych zabiegów. Nie zastępuje porady medycznej, ma służyć ratowaniu chorego lub rannego w przypadku braku specjalisty. Przygotowuje czytelników do roli ratowników przedmedycznych również z perspektywy psychologicznej i emocjonalnej. Zawiera praktyczne wskazówki, co powinno się robić w sytuacji awaryjnej, a czego lepiej unikać. Poradnik napisany jest zrozumiałym, jasnym językiem. To bardzo przydatna i wartościowa książka, świetnie opracowana i wydana. 

Kup książkę Podręcznik pierwszej pomocy

Zobacz opinie o książce Podręcznik pierwszej pomocy
Inne książki autora
Moje najlepsze przyjaciółki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Moje najlepsze przyjaciółki

Książka zawiera w sobie naklejki wielokrotnego użycia. Dzięki temu dziecko będzie mogło na stronach książki stworzyć własne sytuacje i historie, nawet...

Leniwa stokrotka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Leniwa stokrotka

Książeczka dla dzieci w kształcie samochodziku z pieknymi, kolorowymi obrazkami i ciekawymi opowiastkami....

Recenzje miesiąca
Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka
Okładka książki - Wyspa z mgły i kamienia
Czasami kłamię
Alice Feeney
Okładka książki - Czasami kłamię
Kobieta w klatce
Jussi Adler - Olsen
Okładka książki - Kobieta w klatce
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Wyspa Obłąkanych
Martin Widmark
Okładka książki - Wyspa Obłąkanych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy