Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-454-1
Liczba stron: 244
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 6 (1 głosów)

Baśń jest formą przekazu, charakteryzującą się głęboko ukrytą mądrością. Stanowiąc najlepszy sposób wspierania rozwoju dziecięcej osobowości, pozwala odnaleźć sens życia oraz pokonać obawy przed samodzielnością i dorastaniem. Przekazując najważniejsze prawdy, uwrażliwia na piękno otaczającego świata, uczy odpowiedzialnego korzystania z nieubłaganie mijającego czasu oraz wskazuje istotne elementy ludzkiego istnienia. Wspaniały zbiór Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie, jest propozycją Wydawnictwa Jedność, po którą bez wątpienia warto sięgnąć.


Autorzy pokazują, że cechą charakterystyczną baśni jest związek z wydarzeniami magicznymi. W fantastycznym świecie nie brakuje wróżek, krasnoludków, dobrych i złych duszków, a także skrzatów, czarownic, rycerzy, zwierząt przemawiających ludzkim głosem, no i - oczywiście - królewny. Wyobraźnia zostaje wzbogacona o nowe doznania, bowiem dzięki zaprezentowanym baśniom dziecko ma okazję poznać Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Piotrusia Pana, Guliwera z Londynu, Androklesa i Bambiego. Dane jest mu przyjrzeć się cudownej lampie Aladyna, towarzyszyć Ali Babie i czterdziestu rozbójnikom, cieszyć się szczęściem księcia oraz uprawiać kukurydzę w Ameryce Południowej. Poznaje ono również tajemnicę coraz bardziej popularnej na świecie yerba mate, uczestniczy w niecodziennym zebraniu raków zgromadzonych na dnie morza, a także podziwia wierność małej syrenki.


Nie wszystkie baśnie kończą się szczęśliwie, w każdej jednak ukryte jest życiowe przesłanie. Dzięki pouczającym sentencjom, zamieszczonym na końcu każdej baśni, czytelnik utwierdzi się w przekonaniu, że najważniejsza jest miłość, a ten, kto ma dobre serce, zawsze znajdzie prawdziwych przyjaciół. Dziecko nauczy się cierpliwości oraz wytrwałości w pokonywaniu przeszkód dnia codziennego. Przykład bogacza z loczkiem pokazuje, gdzie szukać szczęścia, natomiast chęć niesienia pomocy potrzebującym wyda stokrotne owoce.


Opublikowany nakładem Wydawnictwa Jedność zbiór Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie ucieszy nie tylko dzieci, ale również rodziców oraz nauczycieli. Duże, wyraźne i kolorowe ilustracje autorstwa Marii Pascual dodatkowo przemawiają do wyobraźni i serca. Twarda okładka pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Na końcu każdego z sześciu działów znalazły się utrwalające ćwiczenia oraz słowniczek trudnych wyrazów. Dołączone dwie płyty CD zawierają pełną dynamizmu interpretację przedstawionych w książce pięknych opowieści. Wszystko to sprawia, że zawarte w lekturze prawdy z pewnością pozostaną w umysłach dzieci przez długi czas.

Kup książkę Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie

Zobacz opinie o książce Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie
Inne książki autora
Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
Praca Zbiorowa0
Okładka ksiązki - Finanse małych i średnich przedsiębiorstw

Osoby zajmujące się zarządznaiem małymi czy średnimi przedsiębiorstwami znajdą w książce takie niezbędne dla siebie informacje, jak: ogólne wiadomości...

Wesołe dyktanda ucznia klasy 2
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wesołe dyktanda ucznia klasy 2

Jak nauczyć się poprawnej pisowni? Jak zapamiętać reguły ortograficzne i wyjątki? Co zrobić, by pułapki językowe przestały spędzać sen z powiek? Dzięki...

Reklamy