Wierzę

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-12-09
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-719-1
Liczba stron: 512
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Wiara jest przyczyną, źródłem i ośrodkiem życia religijnego. Jej niewątpliwa wartość stanowi dla chrześcijanina najpewniejszy sposób osiągnięcia wiecznego szczęścia. Pomimo częstego podważania otrzymanego na chrzcie daru wiary oraz wciąż mnożących się wątpliwości, winniśmy ją nieustannie rozwijać: wtedy nasza codzienność zaowocuje właściwym postępowaniem, czyli świadectwem chrześcijańskiego życia. Pomocą w nawiązaniu autentycznej, osobowej więzi z Bogiem służy publikacja wydawnictwa Jedność Wierzę, skierowana nie tylko do ludzi głęboko wierzących, ale również do tych, którzy wątpią i poszukują.


Zamieszczona na okładce treść Credo to najwcześniejsze wyznanie wiary Kościoła rzymskiego. Ów apostolski symbol jest nie tylko znakiem przynależności do Chrystusa, ale również niezawodnym sposobem wyjścia z sytuacji panującego aktualnie kryzysu wiary. Całość została podzielona na jedenaście rozdziałów. Każdy z nich szczegółowo omawia kolejny fragment Credo. Wszystkie skonstruowano według stałego schematu: we wstępie znalazło się słowo autora, wyjaśniające znaczenie zawartych w rozdziale refleksji; rozwinięcie obszernie omawia kolejne artykuły; na zakończenie składają się rozważania podsumowujące poruszone zagadnienia; natomiast bibliografia pozwala na rozszerzenie poznanych treści dzięki lekturze dodatkowej.


Publikacja wydawnictwa Jedność bez wątpienia spotka się z aprobatą czytelnika. Wśród analizowanych zagadnień znalazły się między innymi: Trójjedyność Boga, poszukiwanie Jezusa, osoba Ducha Świętego, kwestia przebaczenia grzechów, prawdziwość zmartwychwstania oraz motywy wiary chrześcijańskiej. W wyjaśnianiu trudnych do zrozumienia zagadnień, autorzy wielokrotnie nawiązują do czasów Starego i Nowego Testamentu, posiłkują się fragmentami biblijnymi (podano je wraz z siglami, a na końcu publikacji zamieszczono wykaz skrótów wszystkich ksiąg), przytaczają wypowiedzi Ojców Kościoła oraz teologów dawnych i współczesnych, podają stanowisko zawarte w dokumentach papieskich (zebrano je i zamieszczono na końcu książki), a także cytują refleksje zaczerpnięte z pism osób świętych i świeckich. Wyjaśnienie wiele wątpliwości pozwala trwać mocno w wyznawaniu wiary (Hbr 4, 14), dzięki czemu pogłębia się postawa przylgnięcia do Chrystusa i umocniona zostaje wspólnota Kościoła.


Książka Wierzę – pomimo przynależności do literatury specjalistycznej – przeznaczona jest dla każdego człowieka. Szczególnie ucieszy kapłanów, katechetów oraz animatorów wspólnot parafialnych, którzy pomagają innym w świadomym przeżywaniu wiary. Opublikowana w 50. rocznicę zwołania Soboru Watykańskiego II, w ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary, pozwoli na nowo docenić otrzymany na chrzcie dar przynależności do Kościoła, a także nauczy strzec depozytu wiary apostolskiej.

Kup książkę Wierzę

Zobacz opinie o książce Wierzę
Inne książki autora
Zielona Góra i okolice. Miniprzewodnik
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zielona Góra i okolice. Miniprzewodnik

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji...

100 kolorowanek z naklejkami. Zeszyt 1
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - 100 kolorowanek z naklejkami. Zeszyt 1

Seria dwóch zeszytów z kolorowankami dla najmłodszych. Każdy z nich zawiera ponad 100 naklejek, które należy dopasować do odpowiedniego...

Reklamy