Recenzja książki: Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Recenzuje: Dorota Józefiak

Jakie to szczęście, że cię znalazłem Guido van Genechtena to niezwykle ciepła opowieść o małym i rozbrykanym zajączku, któremu udało się odnaleźć to, co w życiu najważniejsze.

Zajączek Kicek to przeurocze zwierzątko, które spędza całe dnie na kicaniu. Kica, bo nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kica, żeby dotrzeć do pożywienia, kica, żeby schronić się w cieniu jodły i odpocząć przez chwilę. Kica latem, jesienią, zimą i wiosną, podąża za węchem, chrupie marchewki i tak mija mu cały wolny czas. Pewnego dnia jego nosek wyczuwa jednak nowy, specyficzny zapach. Po dokicaniu do celu okazuje się, że to pewna zajączkowa dziewczynka. I tak zaczyna się piękna przyjaźń.

Książka van Genechtena skierowana jest do najmłodszych czytelników i fantastycznie pokazuje trzy- i czterolatkom, co jest ważne w życiu, na co dzieci powinny zwracać uwagę i jaką rolę w codzienności odgrywają inni ludzie. Piękny obrazek, który utrwala w dzieciach pozytywne wartości. Opowieść o Kicku i jego przyjaciółce jest łatwa w odbiorze. Podkreśla, jak ważna jest przyjaźn i co wnosi ona w nasze życie. Wyraźnie daje młodemu czytelnikowi do zrozumienia, że codzienność, która mija w samotności, może być przyjemna, ale do pełni szczęścia potrzebny jest ktoś, kto usiądzie obok. Albo - pokica z nami.

Autor ujął historię Kicka w proste słowa, które z pewnością dotrą do każdego dziecka, ozdobił ją fantastycznymi ilustracjami, a wydawnictwo przygotowało prześliczną, kolorową, przyciągającą wzrok książkę. Nie obyło się, niestety, bez drobnego niedociągnięcia - zastosowanie kilku różnych fontów na jednej stronie utrudnia czytanie. W obliczu tak wartościowej książki nie ma to jednak wielkiego znaczenia.

Każdy maluch, który pozna historię Kicka, z pewnością pokocha kicającego zajączka. Jakie to szczęście, że cię znalazłem to również idealna pozycja dla rodziców, którzy chcą przyjemnie spędzić czas z dzieckiem przy wspólnym czytaniu naprawdę wartościowej opowieści.

Kup książkę Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Zobacz opinie o książce Jakie to szczęście, że cię znalazłem
Nie chcę być duży
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Nie chcę być duży

Najwyższy czas, żeby wyskoczyć z maminej torby. Najwyższy czas przestać być dzidziusiem. Najwyższy czas, żeby poznawać świat. Dla wszystkich małych kangurków...

Tato, jak robi żaba?
Guido van Genechten 0
Okładka ksiązki - Tato, jak robi żaba?

Zwierzęta kumkają, miauczą, muczą, warczą, rżą i chrumkają. Naśladowanie ich głosów to świetna zabawa! Każde stworzenie z pewnością umie mówić własnym...