Recenzja książki: Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Gdy na ekrany kin wchodzi film lub animacja oparta na książce bądź komiksie, coraz większą popularność zaczynają zdobywać wszelkiego rodzaju „przewodniki” czy „podręczniki” dotyczące ekranizacji. Systematyzują one i przybliżają informacje wykorzystane i zaprezentowane w filmie oraz okazują się prawdziwą gratką przede wszystkim dla widzów, którzy nie sięgnęli wcześniej po książkę. Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik to starannie przygotowana, kolorowa książeczka, która ucieszy zarówno fanów komikso-książki o pociesznym superbohaterze, jak i wszystkich tych, którzy Majtasa poznali dopiero na wielkim ekranie.

Na publikację Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik składa się przede wszystkim streszczenie filmu, opartego na książkowych przygodach superbohatera – tomie pierwszym cyklu, Przygodach Kapitana Majtasa i tomie czwartym Kapitan Majtas. Przerażający plan Profesora Pofajdanka. Podręcznik dosyć wiernie pokrywa się pod względem przedstawionych treści z książkami o Kapitanie Majtasie. Drobne różnice i nieścisłości tkwią w szczegółach i prawdopodobnie wprowadzone zostały tylko po to, by jeszcze bardziej urozmaicić film, przyspieszyć jego akcję i dodać mu dramaturgii.

Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik to - w przeciwieństwie do czarno-białych książek Dava Pilkeya - publikacja bardzo kolorowa, wydrukowana na kredowym, dość grubym papierze. Podręcznik bardziej przypomina komiks, tak dobrze bowiem tekst współgra z ilustracjami. Rysunki w podręczniku przypominają podkolorowane ilustracje Dava Pilkeya, a równocześnie wydaje się, że wiele z tych ilustracji to także kadry z filmu.

Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik to lektura, którą pochłonie się błyskawicznie, z przyjemnością przypominając sobie przygody Georga, Harolda i Kapitana Majtasa. A na dokładkę na fanów przygód Kapitana Majtasa czeka jeszcze plakat.

Kup książkę Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik

Zobacz opinie o książce Kapitan Majtas. Oficjalny podręcznik