Recenzja książki: Terminarz wyjątkowej mamy 2017/2018

Recenzuje: Monika Witczak

Terminarz wyjątkowej mamy to niezwykle starannie wydany kalendarz na rok szkolny 2017/2018. Zawiera typowy terminarz z podziałem na dni tygodnia i miesiące od września do czerwca, w których można zapisywać codzienne zadania i sprawy do załatwienia. W środku znajdziemy kilka stron z planami lekcji dla dzieci, a także miejsce do zapisywania notatek i wiele dobrych porad oraz informacji przydatnych każdej kobiecie, która chce być dobrą matką i gospodynią domową. Warto wspomnieć, że Terminarz wyjątkowej mamy jest stworzony z myślą przede wszystkim o osobach głęboko religijnych i wierzących.

Każdy miesiąc w kalendarzu ma swojego świętego patrona, którego życie i dokonania są krótko opisane. Dodatkowo każdy miesiąc ma temat przewodni - zarówno świecki, jak i duchowy. W listopadzie tematem przewodnim jest na przykład to, jak tłumaczyć dzieciom, że nie powinny brać udziału w Halloween, jak przeżywać żałobę oraz informacja na temat naturalnych antybiotyków, a marcowym tematem przewodnim jest Wielki Post oraz wygląd idealnie posprzątanej szafy. W kalendarzu zaznaczone są wszystkie święta kościelne, a obok nich dołączone są fragmenty Ewangelii. Na końcu znajdziemy także kilka różnych modlitw.

Terminarz wyjątkowej mamy jest pięknie wydany, ma bardzo ładną szatę graficzną, co z jednej strony cieszy oko, ale z drugiej strony sprawia, że miejsca na notatki dotyczące poszczególnych dni tygodnia jest stosunkowo niewiele. Kobietom, które codziennie mają do załatwienia milion spraw i do tego notują w kalendarzu wszystkie istotne wydarzenia może nieco brakować w książce miejsca. Rozwiązaniem jest umieszczenie co kilka stron wolnych kartek na notatki i dodatkowych stron z listami zakupów szkolnych, ważnymi sprawami do załatwienia, listami prezentów, listą osób, która w danym miesiącu świętuje urodziny czy miejsca na wpisanie danych teleadresowych znajomych.

W kalendarzu znajdziemy wiele różnych porad dotyczących zdrowego odżywiania, naturalnej pielęgnacji i naturalnego leczenia, poradniki „zrób to sama”, rady dotyczące utrzymywania porządku, symbole prania odzieży, miary i wagi kuchenne, przepisy na potrawy, porady modowe, a nawet kalendarzyk cyklu miesięcznego i notatnik dotyczący zdrowia.

Co najciekawsze, w terminarzu znalazło się również miejsce na kolorowanki antystresowe oraz strony dla dziecka z różnymi zadaniami i zagadkami (przeznaczone raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym).

Terminarz wyjątkowej mamy to ciekawa propozycja dla wszystkich mam, które chcą w jednym miejscu ogarnąć wszystkie szkolne i domowe sprawy, jednocześnie nie zapominając o odrobinie przyjemności dla siebie i dbaniu o sferę religiną. Mamy pracujące mogą odczuć nieco brak miejsca na dłuższe notatki czy listy zadań do wykonania, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć dwa kalendarze - domowo-szkolny i typowo biznesowy.

Kup książkę Terminarz wyjątkowej mamy 2017/2018

Zobacz opinie o książce Terminarz wyjątkowej mamy 2017/2018