Zawód położna

"Zawód położna. Zapiski z dyżurów", to książka po którą sięgnęłam z uwagi na stan w jakim się znajduję.
Leah Hazard to kobieta, która mając już swoje życiowe doświadczenie postanawia zostać położną i pomagać kobietom w wydawaniu potomstwa na świat. Niejednokrotnie niedoceniane i pomijane w swojej wielkiej roli położne odgrywają na sali porodowej ogromną rolę. Leah Hazard pokazuje nam jak ciężką pracą jest zawód położnej, jak delikatne muszę być w stosunku do swoich pacjentek, które z uwagi na swój stan wymagają wyjątkowego traktowania, niemniej jednak i położnym może przecież zabraknąć cierpliwości, albo jak każdy człowiek mogą mieć swoje lepsze i gorsze dni.
Z reguły ciężarne kobiety doceniają lekarzy, zapominając jak wiele robią dla nich położne, bo to własnie one odgrywają najważniejszą rolę podczas porodów i to one podejmują kluczowe decyzje w momentach, których decyduje się o losach ciężarnych kobietach i ich potomstwa.
Leah Hazard przedstawia prawdziwy obraz dyżurów, które niejednokrotnie są tak wyczerpujące, że schodząca z dyżuru położna jest dosłownie na skraju wyczerpania. Dodatkowo z książki można wiele się dowiedzieć, na sam temat porodów, przebiegu ciąży oraz wynieść wiele dobrych rad, które w okresie oczekiwania na dziecko, czy porodu z pewnością mogą przydać się niejednej kobiecie.
Książka przedstawia wiele pacjentek, które w jakiś sposób zapadły w pamięć Leah, jedne z uwagi na ich humorystyczność inne z uwagi na tragizm. Każdy przypadek był indywidualny, każdy wyjątkowy. Niejednokrotnie podczas czytania zanosiłam się śmiechem, ale były i takie momenty, gdzie z oczu popłynęły mi łzy, których nie mogłam w żaden sposób zatrzymać.
Dla mnie "Zawód położna. Zapiski z dyżurów" to rewelacyjna książka, która pokazała jak ważna jest rola położnej podczas porodu oraz całego okresu ciąży i dalszego pobytu w szpitalu po porodzie. Książka przybliża obraz porodu, który zdecydowanie był mi do tej pory daleki oraz uświadomiła jak wiele te kobiety poświęcają zdrowia, energii i siły, abym ja i każda inna kobieta mogła wydać na świat całe, zdrowe i szczęśliwe maleństwo. Zdecydowanie polecam! Uważam, że tą książkę powinna przeczytać każda kobieta!

Informacje dodatkowe o Zawód położna:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Hard Pushed: A Midwife’s Story
Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Zawód położna

Kup książkę Zawód położna