Plakat wydarzenia - Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Fundacja: Fundacja Bookcrossing Polska
Miasto: cała Polska
Adres: cała Polska
Start: 2016-06-16
Koniec: 2016-06-16
Tematyka: spotkania literackie
Dodał: slk

16 czerwca – Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA ZAPRASZA

Przyłącz do nas, działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że XIII edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbędzie się 16 czerwca. Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączyły się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne. 


Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest 260 186 tysięcy książek (info www.bookcrossong.pl, dane z 19 maja 2016 r.), że funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych. Czynimy wszystko, by sztuka czytania pozostała wiecznie żywa. Słowo pisane popularyzujemy nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych, pragnąc przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego  też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...

 
16 czerwca planujemy, przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z przemarszami młodzieży. Liczymy na pomoc i wsparcie szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych i wszystkich inteligentnych ludzi, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe  intelektualnie społeczeństwo.

Święto nasze niech urozmaicają happeningi, festyny, spotkania z autorami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, konkursy, plenerowe.

 

Zachęcamy, by uwolnione książki powędrowały do domów seniora, domów samotnej matki, świetlic środowiskowych, szpitali, osadzonych czy noclegowni. 

 

Wierzymy, że dzięki zaprzyjaźnionym i przychylnie nastawionym do idei bookcrossingu mediom akcja odbije się szerokim echem w całej Polsce, stając się ważnym krokiem na drodze do lepszej przyszłości. Lepszej - bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych w nich ludzi. Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytaniai walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać dla dobra przyszłych pokoleń.

                                                                                                                                            Jolanta Niwińska                                                                                                                   Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu

 

Zapraszamy na stronę www.bookcrossing.pl i http://www.swietowolnychksiazek2016.pl/ znajdziesz tam wszystkie szczegóły i informacje, abyś mógł aktywnie wspierać BOOKCROSSING w Polsce. Zgłoś uczestnictwo w wydarzeniu, prześlij program obchodów na adres: obchody@swietowolnychksiazek2016.pl - zapewniamy wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzielimy wszelkich informacji w przygotowaniu wydarzenia.  


Przyłącz do nas, działaj z nami! Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką, a książki staną się wolne.

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy