Plakat wydarzenia - Salon Książki Historycznej w Krakowie

Salon Książki Historycznej w Krakowie

Fundacja: Polskie Towarzystwo Historyczne, Targi w Krakowie
Miasto: Kraków
Adres: Auditorium Maximum UJ sala wystawowa, II piętro ul. Krupnicza 33, Kraków
Start: 2017-10-12
Koniec: 2017-10-14
Tematyka: targi książki
Dodał: slk

Nie od dziś wiadomo, że Historia jest nauczycielką życia. Choć od czasów Cycerona, który jest autorem tej sentencji, upłynęło wiele lat, wciąż wyciągamy wnioski z doświadczeń wcześniejszych pokoleń. Na szczęście nasi przodkowie spisywali wspomnienia i doświadczenia, a my z tych książkowych kart możemy poznać dzieje ludzkości.

 

W dniach 11-14 października 2017 roku odbędzie się III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, organizowany przez krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Wydarzeniem dopełniającym program Kongresu będzie Salon Książki Historycznej (12-14 października), miejsce szczególnie interesujące dla wydawców, środowiska akademickiego oraz pasjonatów historii: zarówno tej najdawniejszej, jak i tej najnowszej. 

 

Uczestnicy Kongresu to miłośnicy historii, badacze dziejów i przede wszystkim aktywni czytelnicy, którzy właśnie dzięki literaturze realizują swoją pasję. Międzynarodowa ranga, prelekcje wybitnych naukowców czy wręczenie nagrody Pro Historia Polonorum - to tylko wybrane elementy, które czynią towarzyszący mu Salon wydarzeniem tak wyjątkowym. 

 

Salon Książki Historycznej to znakomite miejsce do prezentacji wydawnictw historycznych, okazja do wymiany poglądów i doświadczeń z uznanymi, światowymi autorytetami w zakresie wiedzy na temat historii Polski, a także idealna arena do popularyzowania literatury historycznej i spotkania z miłośnikami dawnych dziejów. Każdy uczestnik Salonu wśród bogatej oferty wydawnictw znajdzie coś dla siebie: uzupełni biblioteczkę o nowe pozycje czy zaopatrzy się w reprinty. 

 

Nad organizacją tego wyjątkowego, branżowego spotkania wydawców, środowiska akademickiego oraz pasjonatów starodruków czuwać będą Targi w Krakowie, które od ponad 20 lat z wielkim sukcesem organizują  Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. 

 

Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy