Forum

Wątek - Najpiękniejsze cytaty o miłości
← powrót

Kto Post
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2014-01-29 11:48:26

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.” Paulo Coelho "Alchemik"
yyetii
Avatar użytkownika - yyetii
2014-01-29 12:16:56

Jeśli już musisz kochać to bezinteresownie i tylko z czystej miłości. - Elizabeth Barrett Browning
basiekgo
Avatar użytkownika - basiekgo
2014-01-29 13:37:55

Kochać to także umieć się rozstać Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem Miłość jest zaprzeczeniem egoizmu zaborczości, jest skierowaniem się ku drugiej osobie, jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia, czasem wbrew własnemu. Vincent van Gogh
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
jolunia559
Avatar użytkownika - jolunia559
2014-01-29 15:00:34

Uwielbiam poezję księdza Jana Twardowskiego On tez potrafił pisać pięknie o miłości. Miłość Świat zmaglowany polityka pudło dom już nie tamten inna brama nie wierzący na roratach w kościele tylko miłość wariatka ta sama
kalola
Avatar użytkownika - kalola
2014-01-29 15:07:27

Najpiękniejsze słowa jakie wypowiedział człowiek o miłości, to „Kocham Cię”. Niezwykłe w swej banalności, posiadające moc pokonywania wszelkich trudności i dodające skrzydeł oraz nadziei. Wypowiedziane zgłębi serca są wyznaniem najszczerszej miłości.
Sadu
Avatar użytkownika - Sadu
2014-01-29 16:51:27

Ludzką miłość nawet aniołom trudno jest pojąć. "Ale na ziemi miłość jest inna. Kochasz w bliskiej osobie jej wady, zalety, uśmiechy, gesty oraz sposób, w jaki mówi, to, jak śpi... Kochasz mimo przeciwności, nie oczekując niczego w zamian, poświęcasz się, by dać komuś szczęście, bo ono jest również twoim. I jeśli nawet przyjdzie ci cierpieć z tego powodu, to i tak tylko najcudowniejsze momenty wyryją się w twoim sercu, reszta stanie się bolesną niepamięcią. To uczucie, Rafaelu, jest potężniejsze niż jakakolwiek siła na tym świecie. Można go doświadczyć jedynie będąc człowiekiem." -cytat z książki "Tożsamość anioła" Lidii Heleny Zelman
lulux
Avatar użytkownika - lulux
2014-01-29 17:00:46

“Nie jestem wyjątkowy, co do tego nie mam wątpliwości. Jestem zwyczajnym człowiekiem o zwyczajnych myślach i wiodłem zwyczajne życie. Nikt nie postawił pomnika ku mej czci, a moje imię szybko pójdzie w zapomnienie, lecz kochałem – całym sercem i duszą – a to moim zdaniem wystarczająco dużo." Nicholas Sparks, The Notebook
Eliszeba
Avatar użytkownika - Eliszeba
2014-01-29 17:29:37

Uwielbiam i często wracam do słów Carlosa Ruiza Zafona. Jego sposób wyrażania o miłości jest gorzki, a przez to tak prawdziwy. "W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze." "Miłość sen nam zabrała, miłość żyje niespaniem." "Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo - nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe, przywiązanie jest ślepe, pożądanie jest ślepe - ale nie prawdziwa miłość. Nie popełnij błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością." I ulubiony =) "Miłość jest jak wędlina: jest salami i jest mortadela." Cień wiatru
Eliszeba
Avatar użytkownika - Eliszeba
2014-01-29 17:34:29

Jak mogłam zapomnieć o moim ukochanym cytacie: "(...) lepiej tracić niż nigdy nie spotkać." Clive Staples Lewis – Cztery miłości
justa1001
Avatar użytkownika - justa1001
2014-01-29 17:42:51

"Była to miłość od pierwszego wejrzenia, od ostatniego wejrzenia, od każdego, wszelkiego wejrzenia." -Vladimir Nabokov, "Lolita"
justa1001
Avatar użytkownika - justa1001
2014-01-29 17:44:29

"Wierzyliśmy, że miłość może trwać wiecznie. Ale tak nie jest. Miłość to swobodnie płynąca energia, która przychodzi i odchodzi kiedy jej się to podoba. Czasami zostaje na całe życie; czasami sekundę, dzień, miesiąc, rok. Więc nie bój się odsłonić, kiedy cię ogarnie. Nie dziw się też, kiedy odejdzie. Ciesz się, że miałeś okazję jej doświadczyć." -Neil Strauss, 'Gra'
sallybrovn
Avatar użytkownika - sallybrovn
2014-01-29 18:24:08

"Pomyślałam, że nie można się zmusić do miłości. Albo jest, albo jej nie ma. Jeśli nie, trzeba umieć się do tego przyznać. A kiedy sie kogoś kocha, należy robić wszystko, żeby ten ktoś był szczęśliwy."... Richelle Mead – "W szponach mrozu"
aishiteru
Avatar użytkownika - aishiteru
2014-01-29 20:11:13

I moją pierwszą myślą był fragment 1 Listu do Koryntian (po prostu przępiękny!). Jeśli jednak został już "użyty", to aby się nie powtarzać: "Cza­sem lu­bi się ko­goś za moc­no i to się na­zywa miłość." - Alan Alexander Milne. Czyli cytat z "Kubusia Puchatka". Podoba mi się w nim to, że jest tak prosty, a jak bardzo prawdziwy. :)
annam38
Avatar użytkownika - annam38
2014-01-29 20:12:39

W miłości jest tyle cierpienia, ile szczęścia. Dante Alighieri Wybitny włoski poeta tak trafnie ujął w słowach sekret miłości,moją miłość również czas naznaczył cierpieniem,wciąż boli i boleć musi-bo gdy kochamy szczerze to na zawsze zatracamy swój umysł.
white_swan
Avatar użytkownika - white_swan
2014-01-29 20:18:14

Do wszystkich moli książkowych: "Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski." John Steinbeck "Myszy i ludzie"
agf
Avatar użytkownika - agf
2014-01-29 21:41:53

"Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha." Francois de la Rochefoucauld
aleksa6
Avatar użytkownika - aleksa6
2014-01-29 23:00:15

Gdyby zebrać wszelkie perełki o miłości, można by stworzyć piękną i unikalną jej definicję. Pozwolę sobie zatem dopełnić formalności i przywołać jeszcze niecytowaną Niki Shisler: "Miłość to złota nitka,która przechodzi przez wszystko, wyciąga nas z mrocznych dni w połyskujące światło." N. Shisler: "Kruchość"
Usunięty
Avatar usuniętego użytkownika
2014-01-30 01:41:02

"Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi. I czas się z tym pogodzić, albowiem jest ona treścią naszego istnienia. Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy z głodu pod drzewem życia, nie mając śmiałości, by zerwać jego owoce. Miłości trzeba szukać wszędzie, nawet za cenę długich godzin, dni i tygodni smutku i rozczarowań. Bowiem kiedy wyruszymy na poszukiwanie Miłości - ona zawsze wyjdzie nam naprzeciw". Paulo Coelho - „Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam…”
krakersikk
Avatar użytkownika - krakersikk
2014-01-30 11:40:34

Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca. Theodor Fontane To takie prawdziwe - ukochana osoba staje się "lekiem na całe zło..."
Lemureczek
Avatar użytkownika - Lemureczek
2014-01-30 16:55:05

A ja chcę zacytować cały wiersz Puszkina w polskim przekładzie. Jego fragmenty zostały użyte w świetnym holendersko-niemiecko-rosyjskim filmie "Het Meisje en de Dood" (The Girl and Death; brak tłumaczenia na język polski). Film ten jest przepiękną ilustracją do tego dzieła. *** (Wspominam cudne czasu mgnienie) Wspominam cudne czasu mgnienie Przede mną się zjawiłaś Ty. Jak nieuchwytne przywidzenie W czystym geniuszu piękna Twym. W udręce żalu rozpaczliwej, Wśród trosk gnębiących każdą myśl, Brzmiał w duszy głos Twój barwy czułej Śniłem o rysach miłych Twych Szły lata, poryw burz powstańczy Potargał dawnych marzeń szyk Zatarła pamięć głos Twój czuły Obraz niebiańskich rysów Twych W głuszy, we mroku opuszczenia, Płynęły z wolna moje dni Bez mego bóstwa, bez natchnienia Odeszło życie, miłość, łzy. Lecz przyszło duszy przebudzenie Znów nagle się zjawiłaś Ty Jak nieuchwytne przywidzenie W czystym geniuszu piękna Twym. I serce bije upojeniem, Zmartwychwstał dawny jego rytm. Znów moje bóstwo, znów natchnienie, Wróciła miłość, życie, łzy. (tłum. Dariusz Figura)
Odpowiedz