Okładka książki - 9 małżeńskich porad

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2014-09-25
ISBN: 978-83-7829-136-7
Dodał/a książkę: czytam

Mark Gungor, znany z bestsellerowego i cenionego seminarium "Przez śmiech do lepszego małżeństwa" tym razem powraca jako autor bardzo sympatycznej książki 9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów. Z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru pisze o relacjach małżeńskich, przytaczając barwne i niezwykle zabawne epizody z własnego życia. Tak więc zasady, które pokazuje, nie są radami jakiegoś tam doradcy czy terapeuty, który sam nie obronił swojego małżeństwa, ale radami szczęśliwego od ponad 38 lat męża, który wie, o czym pisze! Każdy, czytając tę książkę, będzie się doskonale bawić, a przy okazji pozna kilka tajemnic skutecznego wprowadzania trwałych, pozytywnych zmian w swojej relacji małżeńskiej!

Kup książkę 9 małżeńskich porad

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-11-06, Przeczytałem,
Aby związek małżeński był coraz lepszyMark Gungor, autor książki 9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów, nie jest utytułowanym, poważnym specjalistą od kryzysów małżeńskich. Nie opublikował setek prac badawczych i naukowych, przetłumaczonych nawet na język suahili. Jest mężem, szczęśliwym małżonkiem i spełnionym facetem. Co ważne: facetem z poczuciem humoru, co zawsze ułatwia życie. Korzystając z własnego ponad trzydziestoletniego doświadczenia, z obserwacji świata i ludzkich związków, udziela rad czytelnikom. To nie są przepisy gwarantujące szczęście, to porady, jak o nie zadbać, jedne być może bardziej przydatne, inne mniej, wszystkie jednak mające sens.Bądźcie dla siebie mili!Niektóre z nich nie są odkrywcze, ale w końcu dlaczego w życiu należy cenić tylko to, co świeże, nowe, odkrywcze i łamiące tabu? Odkrywczy jest za to sposób pisania: pełen humoru, anegdot, pozytywnego myślenia, umiejętności spojrzenia na różne rzeczy pod innym, nietypowym kątem. Poczucie humoru Gungora i oparcie się na przykładach z życia wziętych sprawiają, że jego słowa powinny trafić do czytelnika. Myśli autora są zrozumiałe - można się z nimi zgadzać lub nie, ale trudno powiedzieć, że ich nie pojęliśmy, bo język był zbyt hermetyczny, a rozważania - zbyt górnolotne. Bądźcie szczęśliwi!Uśmiech i pogoda ducha są pierwszym krokiem na drodze lepszego współistnienia z ludźmi, patrzenia ...

Opinie o książce - 9 małżeńskich porad

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk

Mark Gungor to autor, który potrafił rozbawić mnie do łez. Choć książka "9 małżeńskich porad, a każda warta MILION DOLARÓW" jest pozycją z wartościowymi treściami, to zawiara w sobie taką dawkę dystansu i dobrego humoru, że chce się więcej i więcej. Ilość pozytywnego przesłania jest odwrotnie proporcjonalna do objętości tej publikacji. Nie jest to opasły tom, ale zawiera w sobie wiele życiowej mądrości.

Mark jest pastorem, doradcą rodzinnym i mężem od przeszło 40 lat. Łącząc ze sobą wszystkie te funkcje daje w nasze ręce dzieło, po które mogą sięgnąć narzeczeni i małżeństwa z różnym stażem.

Książka składa się z dziewięciu rozdziałów, każdy z nich to jedna rada. Choć czyta się ją błyskawicznie, można ją też dawkować – np. po jednym rozdziale by treść bardziej oswoić i wcielić w życie.

Każdy rozdział wzbogacony jest obrazkami, które mnie bardzo się podobają.

Rady dotyczą codziennych sytuacji – np. tego byśmy byli dla siebie mili i cierpliwi czy byśmy nie zamykali się w małżeństwie przed innymi ludźmi. Nawet jeśli komuś wydaje się, że jest idealnym małżonkiem – ta książka może to zmienić!

Pozbądźcie się bezsensownego sposobu myślenia w rodzaju: "Jeżeli naprawdę mnie kocha, to z pewnością się domyśli, jak się czuję!". Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Szczerze? Twoje podszyte emocjami biadolenie może być tak wyczerpujące i irytujące, tak nudne i dokuczliwe, że po jakimś czasie ta druga strona nawet nie będzie chciała próbować Cię zrozumieć. Będzie mieć na tyle dość odczytywania twoich "mistycznych" sygnałów, że w końcu się podda. (str.60)
Znasz to skądś? Bo ja tak... Niejednokrotnie czułam się dotknięta jego słowami – nie tylko tymi powyżej.

Zachęcam do lektury wszystkich traktujących poważnie swoje narzeczeństwo i małżeństwo oraz doradcom życia rodzinngo. Z pewnością rozpali iskrę, która może zmienić się w wielki ogień małżeńskiej miłości i da nowe spojrzenie na rzeczy z pozoru do tej pory znane.

Pogadajmy o zasadach
Mark Gungor0
Okładka ksiązki - Pogadajmy o zasadach

- Czy wolno małżonkom utrzymywać internetowe znajomości, z kim tylko zechcą? - Co z wyjściem na obiad z osobą przeciwnej płci, na przykład z szefem lub...

Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa
Mark Gungor0
Okładka ksiązki - Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa

Pomimo tytułu, ta książka nie jest rozprawą na temat korzyści płynących ze śmiechu ani też zbiorem śmiesznych opowiadań na temat małżonków. Nawiązuje ona...