Śmiertelnie poważna sprawa

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-03-25
Dodał/a książkę: elibri

Grodzisk Wielkopolski, wiosna 1983 roku. W lesie nieopodal PGR-u odnalezione zostają zwłoki młodej dziewczyny ofiary brutalnego gwałtu i morderstwa. Lokalna milicja pod dowództwem niedoświadczonego podporucznika Wieczerzaka nadspodziewanie szybko znajduje sprawcę. Jednak prokuratura ma wątpliwości. Komenda Wojewódzka Milicji Obywatelskiej w Poznaniu wysyła do Grodziska dwóch swoich ludzi podporucznika Brodziaka i chorążego Olkiewicza. Śledczy szybko przekonują się, że ich koledzy z prowincji popełnili w śledztwie rażące błędy. Prawdziwy sprawca wciąż jest na wolności i szykuje się do kolejnego ataku.

I kiedy porządny glina ma w tym wszystkim znaleźć czas, by się napić wódki?

Powieści Ryszarda Ćwirleja to nie tylko świetne kryminały, ale również barwne, śmieszno-straszne, pełne humoru i smakowitych detali opowieści o schyłkowym PRL-u. Nie inaczej jest w Śmiertelnie poważnej sprawie. Wyborna historia, od której trudno się oderwać.

Robert Ostaszewski,

autor kryminałów, krytyk literacki

Pisarska sprawność i uczciwość wobec gatunku stawia powieść Ćwirleja jako jedno z bardziej udanych, kryminalnych wydawnictw tego roku.

Portal kryminalny

(o Upiorach spacerujących nad Wartą)

Powieść połyka się w jeden wieczór, bo Ćwirlej jest nie lada opowiadaczem.

Polityka.pl

(o Ręcznej robocie)

Kto jeszcze nie zetknął się z książkami Ćwirleja, ten powinien uczynić to niezwłocznie. W zalewie nowej polskiej literatury kryminalnej to autor, którego zwyczajnie nie wypada nie znać. Piszę to z całą odpowiedzialnością.

Poltergeist

(o Mocnym uderzeniu

Kup książkę Śmiertelnie poważna sprawa

Opinie o książce - Śmiertelnie poważna sprawa

Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Brodziak i Olkiewicz jadą na gościnne występy do Grodziska. Teraz mogłam poznać w całej krasie osobowość i charakter Teosia Olkiewicza, że o jego pomysłowości już nie wspomnę... Świetnie się czyta. Polecam.
Avatar użytkownika - staszekr
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Milczenie jest srebrem
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Milczenie jest srebrem

Jest 19 marca 1986. Proboszcz parafii archikatedralnej w Gnieźnie dokonuje dramatycznego odkrycia. Ktoś ukradł srebrną figurę św. Wojciecha z sarkofagu...

Tam ci będzie lepiej
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Tam ci będzie lepiej

Poznań, wiosna 1924 roku. Mieszkańcami miasta wstrząsa fala brutalnych morderstw. Z rąk nieznanego sprawcy giną prostytutki. Śledztwo prowadzi komisarz...