Kochałam psychopatę

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2010-10-10
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788375757651
Liczba stron: 487
Dodał/a książkę: takahe

Ocena: 5 (3 głosów)

"Zobaczyłam, jak do mojej twarzy zbliża się szmatka nasączona eterem. Ogarnęło mnie przerażenie. Nagle poczułam przypływ adrenaliny i włączył mi się instynkt przetrwania. Wstrzymaj oddech, bo nie wyjdziesz stąd żywa!"

Kiedy John Perry, emerytowany kontradmirał, poprosił Barbarę o rękę, nie mogła uwierzyć we własne szczęście. Miał za sobą niezwykłą karierę wojskową, znał siedem języków, przyjaźnił się ze sławnymi ludźmi i pochodził ze znamienitej rodziny. Był czarujący, troskliwy, opowiadał fascynujące historie – wydawał się doskonały.

Od początku nie wszystko się zgadzało. Barbara nieustannie walczyła ze swoimi wątpliwościami, zwłaszcza gdy John wpadał w gniew. Próbowała dopasować wszystkie elementy układanki... ale nie wiedziała, że niektórych po prostu brakuje. Mężczyzna zaciągał kolejne pożyczki, unikał odpowiedzi na jej pytania, manipulował i zwodził. W końcu próbował ją zabić, ostatecznie potwierdzając, że nie jest księciem z bajki, lecz groźnym socjopatą.

Kochałam psychopatę to wstrząsająca historia Barbary Bentley. Własnymi słowami opowiada ona o mroku, który nastał po miesiącu miodowym, oraz o tym, co musiało nastąpić, by wreszcie się z niego wyzwoliła. Kobieta ukazuje swoją przemianę z przerażonej ofiary w odnoszącą sukcesy działaczkę społeczną. Opisuje również, jak walczyła o to, by ustrzec inne kobiety przed podobnym losem.

Kup książkę Kochałam psychopatę

Opinie o książce - Kochałam psychopatę

Pierwsze co mi przychodzi na myśl po lekturze tej książki to okładka, nie bardzo pasująca do treści. Dwoje uśmiechniętych ludzi na fotografii sugeruje, że jest to historia prawdziwej i szczęśliwej miłości a książka na pewno o tym nie jest. Nie ukrywam, że miałam wielkie oczekiwania wobec tej pozycji. Spodziewałam się, że historia Barbary wciśnie mnie w fotel, sprawi, że też będę odczuwała strach podczas lektury. Nie do końca te oczekiwania zostały spełnione. Książka jest napisana rozwlekłym stylem, za dużo w niej gadania, przemyśleń oraz ochów i achów Barbary do Johna jaki to wybranek wydawał jej się cudowny, idealny itd, a za mało wciągającej akcji. Można odnieść wrażenie, że czyta się to samo po kilka razy. Jednak oceniam książkę na bardzo dobrą, ponieważ zaskoczyła mnie prawda o Johnie oraz autorka na końcu książki wzbudziła mój podziw, że walczyła o zmianę prawa na korzyść skrzywdzonych osób. Trochę mi się ciągnął ten wątek, myślę, że jakby wycięło się trochę niepotrzebnych opisów to książkę czytałoby się lepiej. Byłam zdumiona, że Barbara tyle razy doświadczyła kłamstw ze strony męża a dalej mu ufała. Wiadomo, że każdy popełnia błędy, ale po to są wnioski, żeby je wyciągać. Generalnie po przeczytaniu tej historii wpisałam nazwisko autorki i natknęłam się na film dokumentalny, który zamierzam obejrzeć, dlatego książka zachęca do poznania losów Barbary. Można przeczytać, ale należy się przygotować na to, że będzie czasem rozwlekle i nudno.
Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Książka napisana przez życie. Autorka opisuje swoje losy. Po rozstaniu z pierwszym mężem podczas kolacji u znajomych spotyka uroczego admirała. Zakochuje się w nim bez pamięci a on wykorzystując to korzysta z jej majątku dla własnych potrzeb. Musze przyznać że ta książka mną wstrząsneła (i zaczęłam się baczniej przyglądać swojemu otoczeniu), po pierwsze w głowie mi się nie mieści że kobieta w kwiecie wieku mogła być tak naiwna, że tak łatwo dała się omamić psychopacie. Że bagatelizowała sygnały że coś jest nie tak (czeki z pracy ukochanego przychodzą z opuźnieniem, pożyczki brane są tylko pod zastaw jej nieruchomości, rodzina jest ale brak z nią kontaktu)i potrzeba było aż tak wielkiego wstrząsu jak próba morderstwa by się otrząsneła z tego. Po drugie zaskoczyło mnie panujące wtedy prawo (admirał który okazał się oszustem zostaje skazany na 5 lat a wychodzi po 18miesiącach) i cieszy mnie fakt że bohaterce udało się w końcu dopiąć swego (chociaż nie było łatwo) i zmieniła panujące prawo. Książka jak najbardziej godna polecenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kroplina
kroplina
Przeczytane:2013-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam, pisane przez życie,
Reklamy